Albany Hakkında Bilgi
Albany Hakkında Bilgi

Albany Coğrafyası

Albany, New York’un yaklaşık 150 mil kuzeyinde, Hudson Nehri üzerinde yer almaktadır. Albany, 0,4 mil karesi su, diğer 21,4 mil karesi kara olmak üzere 21,8 mil karelik bir alana sahiptir. Kasaba güneyde Beytüllahim, batıda Guilderland ve kuzeyde Colonie ile sınır komşusudur. Kasabanın güney sınırında Norman cinayetleri yaşarken, kuzey ve doğu sınırları sırasıyla Patroon Deresi ve Hudson Nehri tarafından işgal edilmiştir. Şehrin toprakları Washington Park gölü, Rensselaer Gölü, Buckingham Gölü ve Tivoli Gölü olmak üzere dört gölden oluşmaktadır. 378 fitte, Loudonville yakınlarındaki bir USGS kriteri kasabanın en yüksek doğal noktasıdır. Kasabanın peyzajı, eskiden Albany Çam Çalısını oluşturan engebeli tepelere sahiptir. Ekosistem şu anda ilk 25.000 hektardan itibaren 6.000 dönümlük alanda korunmaktadır.

Albany Nüfusu

Albany’nin yüzyıllar boyunca nüfusu arasında Almanlar, irlandalılar, İngilizler, Polonyalılar, italyanlar ve Afrikalı Amerikalılar vardı. 2010 Nüfus sayımına göre belediye içinde 97.856, metropol nüfusu ise 857.592 kişidir. Nüfusun yaklaşık% 52,3’ü beyaz,% 27’si siyah veya Afrikalı Amerikalı,% 7,4’ü Asyalı ve% 9,2’si herhangi bir ırktan Latin veya İspanyol olarak tanımlandı.

Albany Ekonomisi

Albany nüfusunun yaklaşık% 25’i hükümetle ilgili görevlerde çalışıyor. Hükümet, eğitim ve sağlık hizmetleri ve daha yakın zamanda teknoloji ile birlikte şehrin ana ekonomik sektörlerinden biri olmaya devam ediyor. Bu güvenilir sektörler, ulusal durgunluklar yoluyla Albany ekonomisini ele geçirdi. Albany, Mart 2010’da New York eyaletindeki% 9,4’e kıyasla% 7,8’lik bir işsizlik oranı bildirdi. Albany, Hudson Vadisi ve Başkent Bölgesi ile birlikte, 1998’deki kuruluşundan bu yana Boston ve Silikon Vadisi gibi diğer teknoloji bölgelerine rakip olmaya çalışan Tech Valley’i oluşturur.

Albany Hükümeti

New York eyaletinin başkenti, şehir yönetimine ve Albany İlçesi ve New York eyaleti hükümetlerine ev sahipliği yapmaktadır. Albany’deki icra kurulu başkanı, seçimleri her dört yılda bir gerçekleşen belediye başkanıdır. Albany’deki yasama görevleri, bir ortak konsey başkanına ek olarak her koğuştan 15 üyeyi birleştiren Ortak Konsey tarafından yerine getirilir. Eyalet hükümeti şehirde çeşitli ofisler işletmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here