gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Bern Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Bern İsviçre’nin fiili başkenti ve aynı zamanda ülkenin en büyük dördüncü kentidir.

Bern Nerede

Bern kenti İsviçre’nin kuzeybatısında yer almaktadır. Benzersiz doğası ve sayısız tarihi yapısı ile dikkat çeken Bern kenti Avrupa’nın en etkileyici kentlerinden biridir. Bern kentinde yer alan gezilecek başlıca yerler şunlardır:

Göz at ;

  1. Bern Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. İsviçre’de Gezilecek 10 Yer
  3. İsviçre Nerede?
  4. İsviçre’nin Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. İsviçre Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. İsviçre’deki bu köye taşınana 70 bin dolar verilecek

Ortaçağ’dan kalma birçok tarihi yapı ve kalıntıların bulunduğu Eski şehir, 1921 yılında inşa edilen 100 metrelik Kulesi ile dikkat çeken UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Bern Katedrali, 1902 yılında inşa edilen Parlamento Sarayı, 13. Yüzyılın başlarında inşa edilen UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Saat Kulesi, 1246 yılında inşa edilen erken barok mimari tarzındaki Hapishane Kulesi, Paul Klee Galerisi ve Bern Tarih Müzesi.

Bern kentinde karasal iklim hakimdir. Kenti ziyaret etmek için en uygun dönem Mayıs ve eylül ayları arasıdır. Türkiye’den Bern şehrine direkt uçuş bulunmadığından dolayı kente aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here