gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Buenos Aires Nerede, Hangi Kıtada ve Nerenin Başkentidir? – Buenos Aires Güney Amerika ülkesi olan Arjantin ülkesinin başkentidir. Özerk hükumet ile yönetilen Buenos Aires ülkenin en gelişmiş kentidir.

Buenos Aires Nerede?

Buenos Aires kenti Gümüş Nehri olarak bilinen Rio De La Plata Nehri’nin kıyısında yer almaktadır. Buenos Aires kültürü, tarihi, sanatı, yemekleri, gece hayatı ve canlı yaşamı ile her yıl milyonlarca ziyaretçi ağırlamaktadır.

Göz at ;

  1. Arjantin Gezilecek Yerler
  2. Buenos Aires Nerede, Hangi Kıtada ve Nerenin Başkenti
  3. Arjantin’de Gezilecek 10 Yer
  4. Arjantin Nerede?
  5. Arjantin’in Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  6. Arjantin Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  7. İki Kadın Bir Dünya Patagonya,Arjantin’e Gidiyor

Buenos Aires kentinde gezilecek başlıca yerler: Latin Amerika Sanat Müzesi, Recoleta Mezarlığı, Barolo Sarayı, Palermo Gül bahçesi, Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi, uzay, galaksi, gezegenler, güneş sistemi gibi uzayı keşfetme maceralarını ele alan Planetarium, 1700’lü yıllarda yapılan Arjantin’in bağımsızlığına şahit olan tarihi Cabildo Binası, 1857 yılında açılan tarihi Teatro Codon Opera Binası Ve Pembe Ev olarak bilinen Arjantin’in yönetildiği Saray olan Casa Rosada Sarayıdır.

Buenos Aires kentinde uluslararası hava limanı bulunmaktadır. Kente Türkiye’den İstanbul çıkışlı direkt uçuşlar bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz