Çad Nerededir
Çad Nerededir

Çad Nerededir? – Çad; büyük bir bölümü Sahra Çölü ile kaplı olan Orta Afrika’da yer alan denize kıyısı olmayan bir kara ülkesidir. Çad ülkesinin doğusunda Sudan, batısında Kamerun, Nijer ve Nijerya, güneyinde Orta Afrika Cumhuriyeti, kuzeyinde ise Libya bulunmaktadır.

Çad Nerededir?

Çad Ülkesi 14 il ve 54 ilçeden oluşmaktadır. Çad ülkesinin başkenti ülkenin en büyük şehri olan Ndjamena şehridir. Ülkenin para birimi CFA frangıdır. Ülkenin resmi dilleri Fransızca ve Arapçadır. Bu iki dil dışında ülkede yüzden fazla dil ve lehçe kullanılmaktadır. Çad ülkesi tek partili cumhuriyet yönetim sistemi ile yönetilmektedir.

Göz at ;

  1. Ndjamena Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Çad’da Gezilecek 10 Yer
  3. Çad Nerede?
  4. Çad’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Çad Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Ülkenin resmi dini yoktur. Fakat ülke halkının %50’si Müslüman, %35’i Hristiyan, yüzde 7’si ise Animist’tir. Ülkenin Kuzey bölümünde çöl iklimi, güneyinde ise tropikal iklim hakimiyet sürmektedir. Ülkeye gitmek için en uygun zaman Kasım ve Ocak ayları arasıdır.

Çad Ülkesi vize isteyen ülkeler arasındadır. Çad ülkesine Türkiye’den direk uçuş bulunmadığından Sudan ya da Orta Afrika Cumhuriyeti üzerinden aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here