Çok isteseniz bile asla gidemeyeceğiniz 10 yasaklı yer

Herkesin hayalinde bir dünya turu vardır. işte buna göre plan yapılır. Yıllarca birikim yapar. Değişik ülkelere gidip değişik kültürler tanımak ister. Fakat bazı bölgeler vardır ki isteseniz de gidemezsiniz. İşte dünya üzerinde gidilmesi yasak olan 10 yer…

yılan adası

1-Yılan Adası /Brezilya: Ada, bir insanı öldürüp derisinin erimesine sebep olacak kadar zehri güçlü binlerce yılana ev sahipliği yapmaktadır. Metre karesine bir yılan düşmektedir. Buraya giden biri sağ olarak kurtulması mucize ile olur. Tehlikeli olduğu için girişler yasak.

Yılan Adası

2- Shi Huang Türbesi / Çin: her birinin yüz ifadesi farklı ve topraktan yapılmış binlerce toprak askerin bulunduğu bu alana girişler Çin hükümeti tarafında yasaklanmıştır. Buraya araştırma yapmak dahi yasaktır.

Shi Huang Türbesi

3- Lascaux Mağarası / Fransa: Burası Fransa’da bulunan bir mağara iki küçük çocuk tarafında keşfedilmiştir. İçinde eski çağlara ait tuhaf resimler bulunmaktadır. Burası ilk zamanlarda ziyarete açıktı. Fakat daha sonra resimler solunca yasak konuldu. Buraya sadece özel araştırmacılar girebilir.

Lascaux Mağarası

4- Kuzey Sentinel Adası / Hindistan: Bu adada yaklaşık 500 yerli yaşamaktadır. Bu yerliler günümüz teknolojisini kullanmıyor. Dünya ile ilgili hiçbir şeylerden haberleri yok. Ada orijinali bozulmaması için buraya gitmek yasak.

Kuzey Sentinel Adası

5- Büro 39 – Oda 39 – 39. Oda /Kuzey Kore: 39. Oda Kuzey Kore’nin en gizli arşivlerinden biridir. Söylenenlere göre burası Devlet başkanı ve ailesinin paralarını kontrol etmek amacı ile kurulmuş bir odadır. Buraya giriş kesinlikle yasak. Buraya girenler ailesi ile birlikte öldürülür.

Büro 39 – Oda 39 – 39. Oda

6- Svalbard Küresel Tohum Deposu, Norveç (Kıyamet Ambarı): Norveç’in kuzeyindeki Spitsbergen Adası’nda bulunur. Burası buzulların 130 metre yer altına yapılan bir depodur. Bu depo yapılmasının amacı dünyada savaş veya felaket olaylarında buğday ve birçok bitki tohumun saklandığı yerdir. Bu nedenle bu bölgeye gidiş yasak.

Norveç (Kıyamet Ambarı)

7- Pine Gap / Avustralya: buraya girişler yasak olduğu gibi üstünde uçuşlarda yasaktır. Dev bir uydu takip merkezi olduğu söylenilir. Burası Avustralya merkezinde olmasına rağmen ABD tarafında yönetilmektedir.

Pine Gap

8- Mezhgorye Bölgesi / Rusya: Buraya dışarıda insanların girişi yasaktır. Bölgede bulunan dev kraterlerin varlığı yıllarca nükleer çalışmaların yapıldığını gösterir. Dünya için gizemli bir yer olarak kalmaktadır.

Mezhgorye Bölgesi

9- Mount Weather / ABD: Büyük bir felaket yaşayacağı zaman ülkede yaşayan belirli kişiler yada elit kısmındaki kişilerin yaşayacağı yer altı ve yer üstü yaşam alanıdır. Buraya giriş yasaktır.

Mount Weather

10- 51. Bölge / ABD:  Dünya’nın en iyi korunan ve en çok gizli tutulan bölgesidir. Burada bilindiği kadarıyla uçak ve düşman silahları inceleme, analiz etme ve araştırma merkezi olarak kullanılmaktadır. Buraya kesinlikle gitmek yasak ABD başkanı bile özel izinle gidebilir. Buraya giden ne sebeple olursa olsun öldürülür.

51. Bölge

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here