DİTİB Merkez Camii
DİTİB Merkez Camii

DİTİB Merkez Camii Nerede, Nasıl Gidilir ve Hangi şehirde bulunur sorularına cevap bulmak amacıyla bu yazıyı kaleme aldık. Umarım beğenirsiniz. Bunun yanında Cami ile ilgili kısa bilgi verme isterim.

Almanya’nın batısındaki Köln şehrinde yer alan DİTİB Merkez Camii veya diğer adıyla Köln Merkez Cami, 29 Eylül 2018 tarihinde ziyarette açılmıştır. Avrupa’nın en modern en renkli ve aynı zamanda en popüler camisidir. 36,5 metre yüksekliğindeki kubbesi ve 55 metrelik iki zarif minaresiyle göz kamaştırmaktadır. Gerek mimarisi ve gerekse manzarası oldukça dikkat çekmektedir. Bu cami, son teknoloji araçlarla inşa edilmiştir. İnşası yaklaşık 9 yıl sürmüştür. Aynı anda 1250 kişiye ibadet etme imkanı sunmaktadır. Yolunuz buraya düşerse bu camiyi ziyaret etmeden kesinlikle geri dönmeyiniz.

DİTİB Merkez Cami Nerede, Nasıl Gidilir?

DİTİB Merkez Camii veya diğer adıyla Köln Merkez Cami, Almanya’nın Köln şehrinde bulunur. Buraya toplu taşıma araçları veya tren hattı ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ditib Merkez Cami, Köln Dom/Hbf (tief) tren sitasyonuna oldukça yakın bir konumda bulunur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz