Dubai Hakkında Bilgi
Dubai Hakkında Bilgi

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nde büyük bir şehir ve Emirliktir. Şehir genellikle Dubai şehri olarak adlandırılır. Emirliğin ekonomik ve politik merkezidir. Dubai şehri özellikle çılgın binaları ve özel mağazaları, otelleri ve restoranları ile bilinmektedir. Emirliğin geri kalan bölgeleri, her şeyden önce, çok az insanın yaşadığı bir çöldür.

Dubai Hakkında Bilgi
Dubai Hakkında Bilgi

Dubai şehri deniz kenarında yer alır ve doğrudan komşu Emirliğin başkenti Sharjah ile sınırlanmıştır. Şehir merkezinin derinliklerinde bir deniz kolu, Khor Dubai uzanmaktadır. Dubai şehrinde yaklaşık üç milyon insan, Zürih şehrinin sadece yarısı büyüklüğünde bir alanda yaşıyor.

Dünyanın en kalabalık şehirlerinden biridir. Bu nedenle özellikle yüksek irtifada inşa edilir. Dubai’de 22 bina var ve yüksekliği 300 metreden fazla. Dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa da Dubai’de bulunuyor.

Dubai, birçok turisti çeken özel bir şehirdir. Dubai’ye her yıl 14 milyon yabancı Ziyaretçi geliyor. Bu şehirde dünyanın en zengin insanlarından bazıları yaşıyor. Bununla birlikte, nüfusun büyük bir kısmı fakir Ülkelerden gelen göçmenlerdir. Örneğin, gökdelenler üzerinde inşa etmek için bir inşaat işçisi olarak şehirde çalışanlar gibi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz