Dumlupınar Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Kütahya ili, Dumlupınar ilçe sınırında bulunan Dumlupınar Kurtuluş Savaşı Müzesi, her bireyin mutlaka gelip görmesi gereken tarihi bir yerdir.

Dumlupınar Müzesi

Kurtuluş savaşın kaderini belirleyen ve ülkemize zafer şerbeti içtiren bu topraklar üzerinde kurulan bu müze 1997 yıllında hizmete girmiştir. Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesinde olan özel bir müzedir. Bu müzede Kurtuluş Savaşına ait çeşitli silahlar, kılıçlar, fotoğraflar, belgeler, araç ve gereçler sergilenmektedir.  Müze de toplam 139 tane eser sergileniyor.

Dumlupınar Kurtuluş Savaşı Müzesi Nerede?

Dumlupınar Kurtuluş Savaşı Müzesi, Kütahya’nın Dumlupınar ilçesine bağlı Zafer Mahallesinde bulunur. Kütahya kent merkezine yaklaşık 82 km uzaklıktadır.

Dumlupınar Kurtuluş Savaşı Müzesi Nasıl Gidilir?

Kütahya kent merkezinde bulunan Kütahya Anadolu Garajından ilçeye giden servisler bulunur. Bu servislerle çok rahat ulaşım sağlayabilirsiniz. Dumlupınar şehitliğine de oldukça yakındır. İkisini birlikte ziyaret edebilirsiniz.

Dumlupınar Kurtuluş Savaşı Müzesi Ziyaret Saatleri

Hafta sonu kapalı olan müze, hafta içi her gün 08:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Dumlupınar Kurtuluş Savaşı Müzesi Giriş Ücreti

Dumlupınar Kurtuluş Savaşı Müzesi giriş ücretli olup girişi 5 TL’dir. Buraya müze kartı ücretsiz bir şekilde gezebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here