Dünyanın En Saçma Binası (Kahramanmaraş) Nerede, Nasıl Gidilir?
Dünyanın En Saçma Binası (Kahramanmaraş) Nerede, Nasıl Gidilir?

Arama motoru Google’da Dünyanın En Saçma Binası yazılınca ilk sırada ülkemizde bulunan bir bina çıkmaktadır. Bununla birlikte çok sayıda kişi bu bina nerede, nasıl gidilir soruları sorulmaya başlandı. İşte bizde bu sorulara cevap bulmak amacıyla bu yazıyı kaleme aldık. İşte Dünyanın En Saçma Binası olarak bilinen yapı hakkında merak edilenler…

Kahramanmaraş ili, Dulkadiroğlu ilçe sınırında yer alan 19 katlı bu bina, 1994 yıllında hizmette açılmıştır. 2 bin 110 metrekare alana inşa edilen bu bina; sarı, mavi ve kırmızı renklerle şehrin her noktasında görülen ucube bir görüntüsüyle herkesin dikkatini çekmektedir. Bu bina, uzun yıllar Maraş il özel idaresi olarak hizmet etmiştir. Şuan ise Dulkadiroğlu ve Onikişubat Kaymakamlığının yanı sıra, birkaç iş yeri olarak hizmet vermektedir.

Dünyanın En Saçma Binası (Kahramanmaraş) Nerede, Nasıl Gidilir?

Dünyanın En Saçma Binası olarak bilinen bu bina, Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesine bağlı İsmetpaşa Mahallesi Trabzon Bulvarı üzerinde bulunur. Buraya ulaşım oldukça kolaydır. Şehir merkezine ulaşınca hemen fark edersiniz. Buraya toplu taşıma araçları veya yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz