Europa-Park Nerede, Hangi Ülkede
Europa-Park Nerede, Hangi Ülkede

Europa-Park, Rust şehrinde bulunan bir eğlence Parkıdır. Avrupa’nın en büyük eğlence parklarından biridir. Ayrıca dünya çapında en çok ziyaret edilen ve özellikle iyi değerlendirilen eğlence parklarından biridir. Her yıl 5.5 milyon ziyaretçi burayı ziyaret etmektedir. Mack ailesine aittir ve uzun yıllardır bu böyledir.

Park, 1975 yılından beri var, çünkü yakınlarda bir Avrupa gölü var. İlk yıl, çeyrek milyon kişi Parkı ziyaret etti. Yavaş yavaş orada yeni cazibe merkezleri inşa edildi. Parkta, özellikle Avrupa’nın Bireysel ülkelerini gösteren 18 tema alanı var. Örneğin, İspanya ve İzlanda ile ilgili bir konu var. Parkın tüm cazibe merkezleri Bireysel temalara uyarlanmıştır ve daha sonra dekore edilmiştir. Toplamda 100’den fazla sürüş var.

Europa-Park Nerede, Hangi Ülkede
Europa-Park Nerede, Hangi Ülkede

Örneğin, hızlı bir yolculuk için 13 Roller Coaster’dan birini seçebilirsiniz. Bu demiryollarının neredeyse tamamı Mack ailesi tarafından yapılmıştır. Ziyaretçiler ayrıca Kukla Tiyatrosu veya Flamenko gösterisi gibi şovları da izleyebilirler. Parkta birçok televizyon programı kaydedildi. Parkta farklı temalara sahip beş otel, Vahşi Batı temalı bir kamp alanı ve bir sinema bulunmaktadır.

Park tüm yıl boyunca açık değildir ve her sonbahar ve kış aylarında birkaç hafta boyunca kapanır. Aralık ve Ocak aylarında Park Noel mevsimine uygun şekilde dekore edilmiş ve aydınlatılmıştır. Sonbaharda Cadılar Bayramı önemli bir rol oynar.

Kışın, Park her yerde ciddiyetle aydınlatılmış ve dekore edilmiştir.
2019’un sonunda Europa Park’ın birkaç metre yanında bir Su Parkı açıldı. Aynı zamanda Mack ailesine aittir ve kendi girişine sahip bağımsız bir Parktır. Su Parkı rulantica olarak adlandırılır ve ziyaretçilerine çeşitli Yüzme Havuzları, bir düzineden fazla su kaydırağı ve bir dalga havuzu sunar. Parkın bir kısmı içeride, bir kısmı dışarıda. Tüm su Dünyası İskandinavya konusu altında. Her şey bu konuya uygun şekilde dekore edilmiştir.

Rulantica’da İskandinavya ile ilgili bir başka otel daha var. Bir otobüsle ziyaretçiler Eğlence Parkı ve Su Parkı arasında geçiş yapabilir. Europa Park’ın aksine, Rulantica tüm yıl boyunca açıktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz