gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Florida, ABD’deki en kalabalık üçüncü eyalettir. Devlet ülkenin güneydoğusunda bulunur. Bu eyaletin başkenti, 1824 yılında resmen başkent ilan edilen Tallahassee’dir.

Tallahassee Coğrafyası

Başkentin yaklaşık 98,2 mil kare olduğu tahmin ediliyor ve bunun küçük bir yüzdesi su (2,5 metrekare). Mil). Tallahassee engebeli araziye sahip olarak sınıflandırılır. Tallahassee’nin sınırları içinde biri Jackson Gölü, diğeri Lafayette Gölü olmak üzere iki göl havzası vardır.

Tallahassee olanakları

Başkent, hem Florida’da hem de ABD’de bir eğitim merkezi olarak kendini kanıtlamıştır. Bu, eyalet başkentindeki birçok eğitim tesisi ve olanağına atfedilir. Tallahassee aynı zamanda eyaletin ana adliyesi, eyaletin en yüksek mahkemesi ve valinin malikanesine ev sahipliği yapmaktadır. Hala Tallahassee’de Florida Ticaret Odamız var.

Florida’nın siyasi sistemi

Devlet, devlet anayasası tarafından yönetilir. Genel olarak, siyasi sistem üç hükümet kolundan oluşur. Valinin başkanlık ettiği yürütme organı, esas olarak meclis Senatörleri ve üyelerinden oluşan yasama organı ve son olarak Yargıtay başkanının başkanlık ettiği yargı organı bulunmaktadır. Tallahassee’nin eyalet başkenti bir belediye başkanı tarafından yönetiliyor. Bir zamanlar siyah bir belediye başkanının altında olma geçmişi var. Siyasi ilişki açısından Tallahassee’nin Demokratlara yalan söylediği biliniyor.

Tallahassee’de sosyal yaşam tarzı

Başkentteki nüfusun çoğunluğu ana dil olarak İngilizce konuşur ve azınlığın ana dili ispanyolca, Fransızca veya Almancadır. Tallahassee, çok sayıda tiyatro, müze, tema parkı ve sanat galerisine sahip Florida sakinleri için bir eğlence merkezidir. Tallahassee’deki en ünlü eğlence mekanlarından biri, öğrencilerin ve sakinlerin toplandığı Demiryolu Meydanı’dır. Bu, esas olarak her ayın başında meydana gelen yinelenen bir olaydır. Başkentin ziyaretçileri, Florida eyaletinin başkentinin yaşam tarzını deneyimlemelerine izin vermeyi amaçlayan Tallahassee festivali sırasında kendilerini evlerinde hissetmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz