Günpınar Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir

Malatya ilimizin Darendere ilçesine bağlı Günpınar Köyünde bulunan ve köyün ismiyle anılan Gürpınar Şelalesini tanıtacağız siz değerli okurlarımıza.

Malatya Günpınar Şelalesi

Öncelikle Şelalenin fiziki özelikleri ile ilgili kısa bir bilgi verelim. Şelale ilçeye yaklaşık 7 km uzaklıktadır. Şelaleyi besleyen birden fazla farklı kaynak vardır şelalenin suyu 40 metre yükseklikten adeta dans eder gibi yere düşmektedir. Bu manzara şelaleyi muazzam kılmaktadır. Şelaleyi besleyen ve şelaleden tamamen bağımsız şelalenin solunda bulunan  kaynak suyu ilimizin çetin kış şartlarında donmaktadır. Bu donma olayı kaynak suyun doğa manzarası resmini sergilemektedir. Adeta bize Pamukkale’yi andırmaktadır. Ayrıca şelalenin yan tarafında kurulan tesislerle ziyaretçilere yeme –içme hizmetlerinde bulunmaktadır. Yine ziyaretçiler için şelalenin kaynak suyuna doğru 1,5 km’lik bir yürüyüş yolu tesis etmişlerdir.

Sonuç olarak Kaysı kenti olarak bilinen ilimizin harika ötesi bu şelale ziyaretçilerini beklemektedir. Siz değerli okurlarımız da yolunuz düşerse ziyaret etmeyi ihmal etmeyiniz.

Günpınar Şelalesi Nerede?

Günpınar Şelalesi, Malatya’nın Darendere ilçesine bağlı Günpınar Köyünde bulunur.

Günpınar Şelalesi Nasıl Gidilir?

Malatya şehir merkezinde Darendere ilçesinin arabalarına binilip ilçeye gelinir. Daha sonra Çınaraltında  araba ile ulaşılır. Ya da şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Günpınar Şelalesi Giriş Ücreti

Günpınar Şelalesi Girişi Ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here