Kofçaz

Kofçaz Kırklareli’ye bağlı bir ilçedir. Kofçaz ilçesi Kırklareli il merkezine 38 km uzaklıkta yer almaktadır. Kofkaç ülkemizin en kuzeyinde bulunan ilçedir. Kofçaz tarafında bulunan yeşil ormanları ile temiz bir havaya sahiptir. Ayrıca ilçe kamp, doğa yürüyüşleri ve fotoğrafçılık gibi doğa turizmi için gayet uygundur. Kofçaz ilçesinin köyleri doğal yapısını korumuş ve genellikle yeşillikler ile kaplıdır. Kofçaz ilçesinde gezilecek pek yer bulunmamaktadır. İlçede yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Tümülüsler: Kofçaz ilçesine bağlı Ahlatlı Köyünde çok sayıda tümülüs yer almaktadır. Traklar dönemine ait tümülüsler bulunmaktadır. Ayrıca ilçede kapaklı mezarlık olan dolmenler de bulunmaktadır.

Topçu Baba Türbesi: Kofçaz ilçesinde Topçular Köyünde yer almaktadır. Topçu Baba Türbesi yöre halkı tarafından yoğun ilgi görmektedir. Topçu Baba Türbesinde her yıl mayıs ayında Topçu Baba’yı anma etkinlikleri yapılmaktadır. Ayrıca Kofaz ilçesinde yer alan ormanlık alanlarda doğanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Kofçaz Hangi Şehirde
Kofçaz Haritası
Kofçaz Nerede Nasıl Gidilir
Kofçaz

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here