gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Kuveyt Şehri Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Kuveyt Ortadoğu’nun en büyük ülkelerinden biri olan Kuveyt Devletinin başkentidir. Kuveyt aynı zamanda ülkenin siyasi, kültürel ve ekonomik merkezidir.

Kuveyt Şehri Nerede

Kuveyt Basra Körfezinin kıyısında yer almaktadır. Kuveyt 2 milyon nüfusa sahiptir. Dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan Kuveyt kentinde yer alan gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Kent genelinde gezilecek başlıca yerler:

Göz at ;

  1. Kuveyt Şehri Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Kuveyt’de Gezilecek 10 Yer
  3. Kuveyt Nerede?
  4. Kuveyt’in Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Kuveyt Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

50 yıllık  geçmişe sahip 30 bin esere ev sahipliği yapan Tarık Recep İslam Sanatları Müzesi,  Körfez bölgesinde eğitimsel bir merkez olarak hizmet veren Kuveyt Bilim Merkezi, kentin sembollerinden biri olan Iran Körfez’inde yükselen üç büyük kule Kuveyt kuleleri, 1983 yılından beri hizmet veren Kuveyt Milli Müzesi, Kuveyt’in en büyük camisi olan 45 bin metrekare genişliğe sahip Mescidi Kabir.

Kuveyt sıcak bir iklime sahiptir. Kenti ziyaret etmek için en ideal dönem sıcaklıklarının azaldığı kasım ve Nisan ayları arasıdır. Kuveyt kentine Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here