gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Maldivler Nerededir? – Maldivler Hint okyanusunda yer alan 1.192 Adadan oluşan bir devlettir. Maldivler Hindistan’ın güneyinde yer almaktadır. Ayrıca ülkenin güneybatısında Sri Lanka bulunmaktadır.

Maldivler Nerededir?

Ülkede bulunan bina da boşken bu adalardan yaklaşık 281 tanesi yerleşim alanıdır. 86 ada ise otel ada şeklinde kullanılmaktadır. Maldivler başkanlık tipi cumhuriyet ile yönetilmektedir. Maldivler ülkesinin başkenti Male şehridir. Maldivler ülkesinin resmi dili Dhivehi dilidir.

Göz at ;

  1. Male Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Maldivler’de Gezilecek 10 yer
  3. Maldivler Nerede?
  4. Maldivler’in Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Maldivler Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Ülkenin en çok konuşulan ikinci dili İngilizcedir. Maldiv halkının yüzde 98’ini Müslümanlar oluşturmaktadır. Ülkenin para birimi Rufiyaadır.  Ayrıca ülkede Amerikan doları da kullanılmaktadır. Maldivler bembeyaz kumsalları, buz mavisi surları ile yeryüzündeki cennet olarak adlandırılmaktadır.

Muazzam bir doğaya sahip olan Maldivler en önemli turistik yerlerden biridir. Tropikal iklime sahip olan Maldivler Ülkesi ziyaret etmek için en uygun zaman nisan ve mayıs aylarıdır. Maldivler 30 günü aşmayan ziyaretlerde vize istememektedir. Maldivler Cumhuriyeti’nin Male şehrine İstanbul çıkışlı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here