Mozambik Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır? sorularına edindiğimiz bilgiler ışığında size ayrıntılı cevap vermek istiyorum. Umarım bu bilgiler ışığında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulursunuz.

Göz at ;

 1. Maputo Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Mozambik’de Gezilecek 10 Yer
 3. Mozambik Nerede?
 4. Mozambik’in Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Mozambik Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Afrika kıtasının güneyinde Hint Okyanusu kıyısında yer alan Mozambik’e gitmek için vize almanız gerekir. Buraya gitmek için pasaport rengine bakılmaksızın bütün pasaport sahipleri sahipleri vize almak zorundadır.

Fakat buraya seyahat amaçlı ziyaret eden Türk Vatandaşları için büyük bir kolaylık sağlanmıştır. O da tek girişli 30 gün süreli Mozambik vizesini sınırda alabilirsiniz.  Şimdi vize için gerekli aşamaları başlıklar halinde size sunmak istiyorum. Şöyle ki;

1-Mozambik Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 1. Pasaport( son 10 yıl içerisinde çıkarılmış çipli, en az 6 aylık geçerli süresi olacak. Son iki sayfası da boş olması gerekir.)
 2. Uçak Bileti(Giriş-Çıkış)
 3. Otel rezervasyonu
 4. Mozambik vize başvuru formu
 5. Davet Mektubu
 6. Banka hesap cüzdanı

2-Mozambik’in Türkiye’deki Elçilik ve Konsolosluk Adresleri

No Ülke Konsolosluğu Adres Tel Numarası
1. Mozambik Ankara Fahri konsolosluğu  Cinnah Cad., Kırkpınar Sk., No:9, Çankaya / ANKARA (0312) 441 69 81
2. Mozambik İstanbul Vize Merkezi Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/Birlik Apt.
D:4 Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL
(0212) 970 05 92

3-Mozambik Vize Ücreti Ne Kadar?

Mozambik Vize ücreti sürekli değişmektedir. Dönemsel ve vize türüne göre sürekli değişiklik göstermektedir. Fakat isterseniz Turistik vize için kapıda vize uygulamasıyla 84 ABD Doları karşılığında vize alabilirsiniz. Bu hem daha kolay hem de daha ekonomiktir.

4-Mozambik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Mozambik Vizesi, bütün evrakları eksiksiz ve hatasız bir şekilde teslim ettikten sonra ortalama bir hafta içinde çıkar. Kapıda vize uygulaması için ise bir iki saat içinde vizeniz elinizde olur.

5-Mozambik Vize Başvuru Formu

Mozambik Vize Başvuru Formu için linki tıklamanız yeterlidir. Bu formu hatasız ve güncel bilgilerle doldurmaya dikkat edin. İşte form linki…<< Mozambik Vize Başvuru Formu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here