Perşembe- Cittaslow

Ordu ilimizin Perşembe İlçesinde bulunan Perşembe- cittaslow doğa turizm ile ilgili gözlemlerimizi siz değerli okurlarımıza sunacağız.

Ordu Perşembe- Cittaslow

Perşembe ilçemiz gezilip görülecek yerlerden biridir. Yeşillik ve maviliğin birleştiği yerdir Perşembe. Bu ilçemizden doğa turizmi ve tarihi sevenler için vazgeçilmez bir yerdir. Fındık bahçeleri, deniz, yeşillik, balık tesisleri, huzur, mutluluk vb.. güzel olan her şey burada mevcuttur. Ayrıca tarihi mekanlar; kilise, türbe, camiler, limanlar, adalar vb. yerler de mevcuttur. Perşembe ilçemizin ayrıca bir özeliği daha var. Uluslararası bir yarışmaya katılmıştır. Bu yarışmada Başarlı çıkıp belgesine sahip olmuştur. Bu yarışma Cittaslow yarışmasıdır. İtalyanca da cita: şehir, İngilizce de slow: yavaş anlamına gelir. Cittaslow: 59 farklı kriter sunmuş bu kriterleri puanlayıp başarılı olanlara sertifika veriyorlar. Perşembe ilçemiz de Türkiye’de aday olan 9 belediye ile birlikte 100 üzerinde yaklaşık 55 puan alıp bu belgeyi almaya hak kazanmıştır. Sessiz şehir anlamını taşıyan bu ilçe birçok yerli ve yabancı turistlerin ilgisin çekmiştir. Gerçekten oraya gidince siz de göreceksiniz ki burada hayat başka sessiz sakin huzurlu bir ilçemizdir.

Perşembe- Cittaslow Nerede
Perşembe- Cittaslow Nerede

Sonuç olarak sevdiklerinizle huzur bulacağınız bir yer arıyorsanız buyurun sizi Perşembe ilçemize bekliyoruz. Bu ilçemize vardığınızda taze balık kokusu ve insanların güler yüzü ile karşılaşacaksınız.

Perşembe- Cittaslow Nerede, Nasıl Gidilir?

Perşembe- Cittaslow, Ordu ilimizin Perşembe İlçesinde bulunur. Perşembe sahil yolunda ulaşılır.

Perşembe- Cittaslow
Perşembe- Cittaslow Nerede, Nasıl Gidilir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here