gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Santiago Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Santiago Şili ülkesinin başkenti ve en büyük şehridir. Santiago Güney Amerika kıtasının güneydoğusunda, And Dağları ile Büyük Okyanus arasında yer almaktadır.

Santiago Nerede

Deniz seviyesinden 520 metre yükseklikte konumlanan Santiago Şili ülkesinin politik, ekonomik ve kültürel merkezidir. And Dağları ile Büyük Okyanus arasında yer alan Santiago şehrinde koloni döneminden kalma tarihi yapılar, lüks mağazalar, eğlence merkezleri ve doğal güzelliğe sahip birçok yer bulunmaktadır.

Bunları da okumalısın ;

  1. Santiago Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Şili’de Gezilecek 10 Yer
  3. Şili’nin başkenti, şehirleri ve bölgeleri
  4. Şili Nerede?
  5. Şili Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Kentte yer alan gezilecek yerler şunlardır : kentin ana meydanı ve buluşma noktası olan birçok tarihi yapılara ev sahipliği yapan Plaza da Armas Meydanı, Plaza de Armas Meydanında yer alan 1800 yılında inşa edilen Santiago Katedrali, kenti panoramik açıdan seyredilecek en güzel noktası olan San Cristobal Tepesi, dünyaca ünlü Şilili şair Pablo Neruda’nın yaşadığı ve müzeye dönüştürülen La Chascona Evi, 1805 yılında inşa edilen Şili Cumhuriyeti başkanlık konutu olan Palacio De La Moneda ve  Santa Lucia Tepesi. Santiago kenti soğuk step ve Akdeniz iklimine sahiptir.

Kenti ziyaret etmek için en uygun dönem eylül ve mart ayları arasıdır.Türkiye’den Santiago şehrine direkt uçuş bulunmadığından dolayı kente aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here