gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Sarıçam Hakkında

Sarıçam, Akdeniz’in bereketli ve ihtişamlı topraklarında yer almaktadır. Tarihi ile değeri ikiye katlayan Sarıçam’ın bilinen ilk tarihi M.Ö 1000’li yıllara dayanmaktadır. Adana’nın ilçesi olan Sarıçam, içerdiği tarihi ve turistik yerler bakımından sık sık ziyaretçi akınına uğruyor.

Sarıçam sahip olduğu toprak zenginliğinden dolayı tarihi boyunca dikkat çeken bir konumda yer almıştır. Tarihi boyunca çeşitli milletler tarafından değişik isimler verilmiştir. Ama günümüzdeki haliyle barındırdığı Sarıçam ormanlarından dolayı bu ismi almıştır.

Sarıçam Nerededir?

Sarıçam, Türkiye’nin güneyinde Akdeniz Bölgesinde bulunan Adana İline bağlıdır. Sarıçam nüfusu 173.154 kişiden oluşmaktadır.

Sarıçam Hangi Bölgededir?

Sarıçam ilçesi Adana’nın ilçelerinden güneyinde Yüreğir, doğusunda Ceyhan, kuzeyinde İmamoğlu ve Karaisalı, batısında Çukurova ve güneybatısında da Seyhan ilçeleriyle komşudur. Adana’nın merkez ilçelerinden biri olan Sarıçam’ın il merkezine uzaklığı ise yaklaşık 9 km’dir.

Sarıçam Hangi Şehirdedir?

Büyük bir ilçe olan Sarıçam içinde İncirlik Amerikan Hava Üssü, Çukurova Üniversitesi ve Adana Organize Sanayi Bölgesini barındırmaktadır. Gelişmiş bir ilçe olan Sarıçam, kent havası vermektedir. Sarıçam ilçesi tarihi ve turistlik özellikleri yönünden pek zengin bir ilçe değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here