Van'da Kahvaltı Yapılacak Yerler, Mekanlar, Salonlar

Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük kenti ve kahvaltısı ile ünlü olan Van kentimizde, şehir merkezi ve dışında kahvaltı yapabileceğiniz çok güzel salonlar vardır.

Bildiğiniz gibi Van kahvaltısı Van balı, gencirun, kavut, süt kaymağı, kavurmalı-sucuklu yumurta, yoğurt kaymağı, yayık tereyağı, cacık, farklı peynir türleri, zeytin gibi çok farklı lezzetlerden oluşmaktadır. Van merkezde halen 60’ın üzerinde kahvaltı salonu bulunmaktadır. Fakat tarihine baktığımız zaman şehirde ilk kahvaltı salonu Cumhuriyet caddesi üzerinde bulunan Süt evidir. Süt evi, Nusret Şahin ve Mehmet Emin tarafından 1947 yılında açılmıştır. Bizde sizler için kentteki önemli kahvaltı salonlarının adresini vermek istiyoruz.

Şehir Merkezindeki Kahvaltı Salonları

Bak Hele Bak : Van’da Kahvaltı denilince ve kahvaltıyı kim marka haline getirdi dersek hiç şüphesiz bu Bak Hele Bak kahvaltı salonudur cevabı. Beşyol şehir meydanından İskele caddesine doğru 5 dakikalık yürüş mesafesinde bulunmaktadır. Bin bir çeşit kahvaltı veriliyor desek yeridir. Tek sıkıntısı ise kahvaltı ücretinin yüksek olmasıdır. Kişi başı 25 lirayı gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Kahvaltıcılar Sokağı : Van şehir merkezinde irili ufaklı çok sayıda kahvaltıcı bulunmasına rağmen bunlardan en önemli 3 tanesi ise Cumhuriyet caddesi üzerinde bulunan Kahvaltıcılar sokağında faaliyet göstermektedirler. Özellikle Sütçü Kenan bu işin ehillerinden birisidir. Zaten şehir merkezinde olduğu için yürüme mesafesindedir.

Şehir Dışındaki Kahvaltı Salonları

Van kent merkezi dışındaki kahvaltı salonlarından önemlisi ise Edremit yolu üzerinde giderken yolun sağında kalan “Sütçü” isimli kahvaltıcıdır. Sütçü Kenan’ın bir şubesidir. İnanılmaz lüks ve güzel bir mekandır.

5 YORUMLAR

  1. “Sütçü” Sütçü Kenan’ın bir şubesi değil. “Sütçü” temiz ferah ve kahvaltı yapılacak nadide yerlerdendir. Lütfen yanlış bilgi vermeyelim.

  2. Sütçü”Sütçü kenanin Şubesi değildir bilginiz olsun.
    Bide Sütçü kenan bu işin ehlerin den değildir..
    Sütçü fevzi varken Sütçü kenan yoktu bile lütfen reklam yapmayın…

  3. Bak hele bak kahvaltı salonuna gittik ne hizmeti ne sunumu güzel değildi. Her gittiğimizde sütçüye gidiyoruz herşeyi harika. Servis hızlı lezzet harika manzara muhteşem

  4. Bu nasıl haber bu nasıl reklam övmüşmüsün gömmüşsün belli değil milleti birbirine düşürecen bence hepside işini iyi yapıyor kavhaltı ilimizin bir kültürü bu arkadaşların hepside hizmet ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz