Wawel Katedrali
Wawel Katedrali

Wawel Katedrali Nerede, Nasıl Gidilir?– Polonya’nın en eski ve en büyük üç şehrinden biri olan Krakow’da yer alan Wawel Katedrali, 1020 yılında yıllında inşa edilen Polonya’nın en önemli milli kutsal yapısıdır.

Bu yapı, daha çok Polonyalı Kralların taç giyme yeri olarak bilinir. Ayrıca burada Kral mezarların yer aldığı bir de oda bulunuyor. İçerisinde birçok Azize adanmış şapel bulunur. Bunun dışında katedralin süslemeleri de oldukça dikkat çekicidir.  Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu yapıyı ziyaret edin. Yapının olduğu tepe, oldukça muazzam bir manzarası bulunur. Buraya gelip harika fotoğraf kareleri çekebilirsiniz. Bu yapıyı ziyaret etmek için 18 Polonya Zlotisini(yaklaşık 30 tl) ödemeniz gerekir.

Wawel Katedrali Nerede, Nasıl Gidilir?

Wawel Katedrali, Polonya’nın en eski ve en büyük üç şehrinden biri olan Krakow’daki Wawel Tepesi üzerinde bulunur. Buraya ulaşım sağlamak için ülkemizde direk uçuş bulunmuyor. İlk önce başkent Varşova’ya gidip daha sonra tren veya otobüsle Krakow kentine ulaşım sağlayabilirsiniz. Varşova-Krakow arası yaklaşık 5 saattir.

Göz At;

 1. Varşova Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Polonya’da Gezilecek 10 Yer
 3. Polonya Nerede?
 4. Polonya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Polonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Eski Şehir Meydanı Pazarı
 7. Barış Kiliseleri
 8. Malbork
 9. Wawel Katedrali
 10. Wawel Kraliyet Kalesi
 11. Wroclaw’s Dwarfs(Wrocław’ın Cüceleri)
 12. Bakire Meryem Kilisesi-Krakow
 13. Market Meydanı
 14. Oskar Schindler’in Fabrikası
 15. Ana Meydan (Rynek Glowny)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz