gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Yenipazar Nerededir?

Bilecik ilinin en şirin ilçeleri arasında olan Yenipazar, merkeze 30 kilometre uzaklıktadır. Doğal güzellikleri ile hayran kalacağınız bu ilçenin insanları da oldukça sıcakkanlıdır.

Misafirperver oluşları bu samimiyeti de gözler önüne sermektedir. Bir ilçeye göre daha modern görünümlü olan Yenipazar dağınık görünümden ziyade daha derli toplu bir ilçedir. Betonarme yapıların daha çok yer aldığı bu ilçede gezilecek mekânlar da vardır.

Yenipazar’da Gezilecek Mekânlar

Harmankaya Kanyonu

Özellikle ilkbaharın geldiği şu sıralar Bilecik’e yolunuz düşerse mutlaka bu doğal güzelliği görmelisiniz. Yenipazar ve İnhisar ilçeleri arasında yer alan bu kanyon özellikle yaz aylarında ziyaretçilerin yoğun ilgisine maruz kalmaktadır. Kanyon 3 kilometre uzunluğa sahiptir. Kanyon içerisinde 25 metre ve 20 metrelik iki adet de şelale bulunmaktadır.

Yukarı Çaylı Şelalesi

Bilecik halkının yaz aylarından serinlemek amacıyla gittiği mekânlar arasında yer almaktadır. Şelalenin çevresinin yeşil alanlar ile çevrili olması yöre halkının güzel zaman geçirmesine de imkân tanımaktadır. Doğal görünümü ile hayran kalacağınız bu mekân ilçeye gelen herkesin gitmesi gereken bir yerdir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz