Yeşilce-Toplçam Yayları
Yeşilce-Toplçam Yayları

Ordu ilimizin her köşesi bir cennet parçasında oluşmaktadır. Ordu ilimize özelikle yaz ayında gelirseniz eminim gitmek istemeyeceksiniz. ilimizin Mesudiye ilçesi yaylaları bakımında Türkiye’nin en zengin ilçelerinden biridir.

Yeşilce-Toplçam Yaylarına Nasıl Gidilir
Ordu Yeşilce-Toplçam Yaylarına Nasıl Gidilir

Ordu Yeşilce –Topçam Yaylaları

İlimizin Her bir köşesinde yaylalar bulunmaktadır. Bu yaylalar yaz mevsiminde çok renkli sahnelere şahit olmaktadır. Yaz mevsiminde burası cıvıl cıvıl olmaktadır. Yeşilliği ile insanı adeta büyülüyor. Hele tepelerinde dans eder gibi dökülen suları yok mu izlemeye doyamıyorsunuz. Yeşilliğe karşı oturup semaver çayı yapmanızı tavsiye ediyoruz. Manzaraya karşı oturup çayınız yudumlarken doğada bulunan hayvan sesleri ile adeta müzik dinliyormuş hissi veriyor. Daha sonra kalkıp birde mangal ateşi yakıyorsunuz o mangallar bir başka lezzetli oluyor. Her gün yediğiniz mangal değilmiş gibi. Burada bulunan çiçekleri ilk defa göreceksiniz bazı çiçeklerin ismini ilk defa duyacaksınız. Bu çiçeklerin vermiş oldukları kokularla kendiniz de geçeceksiniz. Akşam olmasını hiç istemeyeceksiniz. Bir de yaz mevsiminde burada yapılan festivalle burası bir başka güzel olmaktadır. Her köşesi farklı bir tat farklı bir lezzet vermektedir. Bu yaylalar 1998 yıllında Bakanlar Kurulu kararı ile turizm kenti olmasına karar verilmiştir.

Yeşilce-Toplçam Yayları Nerede
Ordu Yeşilce-Toplçam Yayları Nerede

Sonuç olarak bu ilimize yolunuz düşerse bu yaylaları ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu kadar zengin floryaya sahip başka yayla bulmak zordur. Bu yaylalarda aynı zamanda harika obalar bulunmaktadır. Buraya gelirken yanınızda fotoğraf makinesini de getirmeyi unutmayınız. Buraları ölümsüzleştirmeyi isteyeceksiniz.

Yeşilce-Toplçam Yayları
Ordu Yeşilce-Toplçam Yayları Nerede, Nasıl Gidilir?

Yeşilce –Topçam Yaylaları Nerede?

Yeşilce –Topçam Yaylaları, Ordu’nun Mesudiye ilçesi Yeşilce ve Topçam Beldelerinde bulunur.

Yeşilce –Topçam Yaylaları Nasıl Gidilir?

Buraya özel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ulaşımı asfalt yolla rahatlıkla sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here