Atakum

Atakum Samsun’un merkez ilçesidir. 2009 yılında Samsun  merkezinden ayrılarak ilçe olan Atakum ilçesi Samsun merkezinde yer almaktadır. Tarihi ve doğal güzelliği ile dikkat çeken Atakum ilçesi daha çok sahilleri ve plajları ile ön plana çıkmaktadır. Atakum ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Amisos Tepesi: Atakum ilçe merkezinde Toraman Tepe ve doğu yamaçlarında yer almaktadır. Amisos Tepesinde yer alan Amisos Antik Kenti M.Ö. 6. Yüzyılda kurulmuştur. Günümüzde bu antik kentte Roma Dönemine ait sarnıç, döşeme mozaiği, sütun başlıkları yer almaktadır. Bunların dışında antik kentte yapılan arkeolojik çalışmalar sonucunda elde edilen mozaik, fresko, heykeller ve çeşitli tarihi kalıntılar Samsun Arkeoloji Müzesinde sergilenmektedir.

Atakum Sahili: Atakum ilçesinde denize girilecek çok sayıda plaj bulunmaktadır. Atakum sahilleri günün her saati hareketli ve kalabalıktır. Sahil kenarında restoran ve kafeler yer almaktadır. Denize karşı oturup bir şeyler yiyebilir ya da sevdikleriniz ile keyfili anlar yaşayabilirsiniz. Atakum Sahillerinde balık tutmanın keyfine de varabilirsiniz. Keyifli zaman geçirmek ve denizin tadını doyasıya çıkarmak istiyorsanız Atakum ilçesini ziyaret etmelisiniz.

Atakum Gece Hayatı, Gece Eğlencesi ve Gece Mekanları hakkında bilgi almak için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Atakum Gece Hayatı

Atakum Otelleri ve Atakum Otel Fiyatları hakkında bilgi almak için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Atakum Otelleri ve Atakum Otel Fiyatları

Atakum Barları
Atakum Gece
Atakum Haritası
Atakum Nasıl Gidilir
Atakum Nerede
Atakum Sahili
Atakum Samsun
Atakum

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here