gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Brasilia Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Brasilia Brezilya ülkesinin başkentidir. Brasilia 1956 ile 1960 yılları arasında kurulmuş olan Brezilya’nın orta batısında yer alan yeni bir federal şehirdir.

Brasilia Nerede

2.557.000 kişilik bir nüfusa sahip olan Brasilia tasarımı ve işlevselliği ile çağdaş şehir tasarımlarına örnek olarak gösterilmektedir. Birçok dikkat çekici yapıya sahip olan Brasilia kentinde gezilecek çok sayıda yer bulunmaktadır.

Göz at ;

  1. Brezilya Gezilecek Yerler
  2. Brasilia Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  3. Brezilya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  4. Brezilya Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Brezilya Nerede?
  6. Brezilya’da Gezilecek 10 Yer

Kent genelinde yer alan gezilecek başlıca yerler; Şehrin en ünlü yerlerinden biri olan 1970 yılında yapılmış olan benzersiz yuvarlak katedral şekli ile dikkat çeken Brezilya Katedrali, Brezilya’nın yerli sanat eserlerinin sergilendiği Yerli Halklar Müzesi, 19. yüzyılda inşa edilmiş 40 adet uzun sivri kemerli yapısıyla dikkat çeken Sao Jao Bosco Kilisesi, Brezilya Doğal Milli Parkı ve kentin en önemli mimari eserlerinden biri olan Palacio Dos Arcos yapısıdır.

Brasilia nemli ve sıcak bir havaya sahip olduğundan dolayı kenti ziyaret etmek için en uygun dönem ekim ve aralık ayları arasıdır. Brasilia kentine Türkiye’den direk ve aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here