Google Travel : Seyahat Planlamanız Kökünden Değişiyor
Google Travel : Seyahat Planlamanız Kökünden Değişiyor

Günümüzde pek çok seyahat firmasının web sitesi ve uygulamaları üzerinden seyahat işlemleri gerçekleştirilmektedir. Dünya devi google, yeni geliştirdiği Geziler uygulaması ile, seyahatlerinizde ki tüm işlemleri tek çatı altında toplayacak. Yani aynı anda seyahat planlarınızı yaparken, öte taraftan uçak bileti, otobüs bileti ya da tren biletinizi kolayca alabileceksiniz.

Google Travel

Dünyanın en büyük arama motoru Google, Seyahat rehberi, hotel, uçuş,bilet veya seyahatiniz üzerine her ne isterseniz yeni geliştirdiği Google Travel ile planlamayı sağlayacak ve sizin seyahatimizin daha rahat geçmesini sağlayacak. Geziler uygulaması ile yolcuklarınızın öncesini ve sonrasını, seyahat bilgilerinizi, tüm rezervasyonlarınızı ve tatil dönemindeki tüm işlemlerinizi tek çatı altında toparlayacak.

Google’nin seyahat uygulaması daha öncede vardı ancak planlamalar farklı siteler üzerinden gerçekleştirilmekteydi. Yapılan çalışmalar sonucu artık tüm işlemler Google çatısı altında gerçekleştirilecek. Dilediğiniz otel ya da restoranda rezervasyonu Google haritalar üzerinde seçip hemen rezervasyon özetinizi görebileceksiniz.

Tüm planlamalar sadece rezervasyonlarla ilgili değil tabi. Aynı zamanda, uçak fiyatları hakkında bilgi alma ve bilet alma, otobüs ve tren biletleri gibi ekstra hizmetlerden de yararlanabileceksiniz. Google haritaların tam entegre olmasından sonra her şeyin daha kolay olacağı umulmaktadır.

Not: Google’nin bu hamlesi Dünya çapındaki büyük seyahat acentalarına zarar vereceği endişelerini de beraberinde getirdi. Gerek yerel vede gerekse Global seyahat firmalarının bu durumda nasıl davranacağı merak konusu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here