Hacıbaki Cami

Denzili ili, Pamukkale ilçe sınırında bulunan Hacıbaki Camii ile ilgili derleyip topladığımız bilgileri siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.

Denizli Hacıbaki Camii

Pamukkale ilçemizde bulunan bu cami yapılış tarihi hakkında kesin bilgi bulunmamaktadır. Rivayete göre Osmanlı eseridir. Denizli ilimizde bulunan ve ilimize büyük hizmetler yapan Hacı Baki tarafında inşa edilmiştir. Caminin dış kapısına açılan camları dikdörtgen şeklindedir. Üzeri çatı ile örtünmüş olup alaturka kiremitle kaplıdır. Duvarlarında kalemişi sanat eserlerini çok yakın zamanda boya ile kapatılmıştır. Yakın zamanda özgünlüğünü bozmadan restore edilmiştir. Sonuç olarak bu ilimizde bulunan tarihi camiyi ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Hacıbaki Camii Nerede, Nasıl Gidilir?

Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Hacıkaplanlar Mahallesinde bulunur. Buraya ulaşmak için Pamukkale ilçesine ulaşmak gerekir. Pamukkale ilçesi Denizli il merkezine 19 km uzaklıkta yer almaktadır. Denizli otogarından kalkan servislerle buraya ulaşılabilir. Yine ülkemizin birçok yerinde buraya karayolu ile ulaşmak mümkündür.

Hacıbaki Cami
Hacıbaki Cami

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here