Zonguldak Kapuz Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Ücreti

Zonguldak ilimizin merkezinde bulunan kapuz plajı ile ilgili gözlemlerimizi siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.

Zonguldak Kapuz Plajı

Deniz, turist, kum, plaj vb… gibi kelimeler kullanınca herkesin aklına hemen Akdeniz sahilleri gelir hiç şüphesiz. Peki Zonguldak denince aklımıza ne geliyor? Tabi ki kara elmas yani taş kömürü geliyor değil mi? Oysa ben sizi bugün Zonguldak’a götürecem taş kömürü için de değil. Sizi Plaja götürecem evet şaşırmayın plaj dedim. Bu bölgemizde irili ufaklı birçok plaj bulunmaktadır. fakat en büyük ve en güzellerinden biri Kapuz plajı dır. Bu plaj 10 adet duş 5 bay 3 bayan wc, 214 soyunma kabini, telefon, büyük bir çay bahçesi, ilk yardım, büfe, lokanta mevcuttur. Yani anlayacağınız bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız bir yer. Buraya gelen bütün ziyaretçilerin uğrak yeri oluyor. Özellikle son yıllarda belediyenin yapmış olduğu çalışmalarla burası çok güzel olmuştur.

Kapuz Plajı Nerede
Kapuz Plajı Nerede

sonuç olarak bu ilimize yolunuz düşerse ve mevsim yaz ayı ise ve sıcaklıklardan bıktıysanız sakın düşünmeyin hemen malzemelerinizi toplayıp Kapuz plajın yolunu tutunuz. Kendinizi Karadeniz’in suyuna bırakınız…

Zonguldak Kapuz Plajı Nerede?

Zonguldak Kent merkezine bağlı Yeşil Mahallesinde bulunur. Diğer bir deyişle şehir merkezinde bulunan Uzunkum Caddesi ve Kapuz Caddesi birleşiminde yer alır. Zonguldak Otogarına 4 km uzaklıktadır.

Zonguldak Kapuz Plajı Nasıl Gidilir?

Zonguldak Otogarına 4 km uzaklıkta bulunan Zonguldak Kapuz Plajı’na ulaşım son derece rahattır.  Sahil yolunu kullanan minibüslerle  buraya ulaşabilirsiniz.

Zonguldak Kapuz Plajı Giriş Ücretleri

Girişler 2.5tl, şemsiye 5tl. Cankurtaran ve ücretsiz yelek sağlanıyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here