Kastamonu Arkeoloji Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Kastamonu kent merkezi sınırlarında bulunan Kastamonu Arkeoloji Müzesi, gezilip görülmeye değer bir tarihi müzedir.

Müze binası 1910 yıllında İttihat ve Terakki Kulübünün Kastamonu Şubesi olarak inşa edildi. 1921 yıllında İstiklal Mahkemesi olarak kullanıldı. 1940 yıllarında Kastamonu ve Çankırı çevresinde yapılan kazılarda elde edilen tarihi kalıntıların kullandığı bir depoya dönüştürüldü. 1954 yıllında ise Müzeye dönüştürüldü. Burada çok sayıda tarihi eser sergilenmektedir.

Kastamonu Arkeoloji Müzesi Nerede?

Kastamonu Arkeoloji Müzesi, Kastamonu’nun merkezine bağlı  İsfendiyar Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunur.

Kastamonu Arkeoloji Müzesi Nasıl Gidilir? 

Kastamonu Arkeoloji Müzesi Şehir merkezinde bulunur. Buraya yaya olarak ulaşılabilir. Ya da şehrin herhangi bir noktasında toplu taşıma araçları kullanarak da ulaşabilirsiniz.

Kastamonu Arkeoloji Müzesi Ziyaret Saatleri

Kastamonu Arkeoloji Müzesi, Pazartesi günü dışında haftanın her günü açıktır. Nisan-Ekim arası 09:00-19:00, Kasım-Mart ayları arasında 08:00-17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
Kastamonu Arkeoloji Müzesi Giriş Ücreti

Kastamonu Arkeoloji Müzesi girişi ücretsizdir.

1 YORUM

  1. […] İl merkezinde Cumhuriyet Mahallesinde yer almaktadır. Müzenin bulunduğu bina 1917 yılında inşa edilmiştir. Mimar Kemalettin Bey tarafından yapılan bu tarihi bina İttihat ve Terakki cemiyeti, Parti binası ve 2. İstiklal Mahkemesi olarak kullanılmış. Günümüzde ise arkeoloji müzesi olarak hizmet vermektedir. Bu müzede Kastamonu ve çevresinde yapılan arkeolojik çalışmalar sonucu elde edilen Roma, Bizans, Candaroğulları Beyliği ve Osmanlı Dönemine ait buluntular sergilenmektedir. Bunlar dışında müze içinde birçok lahit ve heykeller de sergilenmektedir. yürüme mesafesindedir. yürüyerek ulaşılabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Kastamonu Arkeoloji Müzesi Gezilecek Yerler […]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here