Keşap

Keşap Giresun iline bağlı bir ilçedir. Keşap ilçesi Giresun il merkezine 10 km uzaklıkta yer almaktadır.

Keşap İlçesi

Giresun iline yakın olmasından dolayı ulaşım açısından gelişmiştir. Keşap deniz kıyısında yer alan doğal güzelliğe sahip bir ilçedir. İlçede yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Armutdüzü Köyü

Keşap ilçe merkezine 22 km uzaklıkta yer almaktadır. Armutdüzü Köyü Karabulduk Beldesine bağlı bir köydür. Eski bir Rum Köyü olan Armutdüzü Köyünde Rumlardan kalma 3 kilise ve 1 manastır bulunmaktadır. Ayrıca köyde Şahin Kayası bulunmaktadır.

Şahin Kayası

Keşap ilçesine bağlı Karabulduk Beldesinde Armutdüzü Köyünde yer almaktadır. Dik ve sarp bir kayalıktır. Şahin Kayası olarak adlandırılan bu kayanın üzerinde yer alan ağaç ve bitkilerden Türkiye Haritası şekli oluşmuştur. Bu kaya üzerinde Türkiye haritasını andıran ve kendiliğinden oluşan bu şekil oldukça dikkat çekmektedir. Kayalığın tam ortasında büyük bir mağara yer almaktadır. Ayrıca bu büyük mağara dışında irili ufaklı birçok mağara bulunmaktadır. Bu mağaralar içinde Rumlardan kalma resimler ve mezar taşları bulunmaktadır. Şahin Kayası ve altında bulunan mağaralar 2006 yılında 1. Dereceden doğal sit alanı ilan edilerek, koruma altına alınmıştır.

Keşap Hangi Şehirde
Keşap Nasıl Gidilir
Keşap Nerede
Keşap Sahil
Keşap

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here