PAYLAŞ
Kiev Zhuliany Havaalanı Merkez Arası Nasıl Gidilir, Ulaşım

Bildiğiniz gibi Kiev’de 2 tane hava alanı bulunmaktadır. Bunlardan biri Zhuliany’dir ve merkeze Brispol hava alanından daha yakındır.

Zhuliany hava alanından merkeze gelmek için farklı seçenekleriniz bulunmaktadır elbette. Biz şehrin yapısını göz önüne alarak en kısa yollardan ulaşım bilgisi vermeye çalışacağız.

Öncelikle Hava alanından merkeze yürüme tam olarak 2 saat sürmektedir. Türkiye’den gelen uçakların gece yarısı geldiği düşünüldüğünde ve sizinde yolları bilmediğinizi varsayarak bu öneriye sıcak bakmayacğaınızı biiliyoruz.

Metro ile şehir merkezine gelmek içinse en yakın metro durağına kadar gidip oradan binmek gerekiyor fakat bunuda yapmazsınız çünkü kente ilk defa geliyorsunuz.

En uygun yöntem ise hiç kuşkusuz Taksi iledir. Hava alanından çıktığını zaman etrafınızı hemen taksiciler saracaktır. Şehir merkezine gitmek için sizden 400-600 Grivna arası para talep edeceklerdir. Eğer pazarlık yeteneğiniz varsa pazarlık yapın ve asla bu yüksek ücreti vermeyin.

Ama ben pazarlık yapamam ve yinede uygun fiyata gitmek istiyorum derseniz ise, o zaman size mükemmel bir önerimiz var.

Hava alanından çıkın ve 100 metre ileride, çıkış tarafından hava alanına giremeyen taksiler beklemektedirler. Onlar her zaman sizi ucuza götüreceklerdir. Biz o taksilere binerek 100 Grivnaya şehir merkezine geldik.

Ya da bir diğer seçenek ise telefonunuza hemen uber uygulamasını indirin ve taksi çağırın. Biz uber uygulaması ile bu şekilde şehir merkezinden hava alanına 150 grivnaya geldik.

Tüm ipuçlarını verdik. Gerisi size kalmış. İyi eğlenceler.

2 YORUMLAR

  1. Öncelikle merhaba.2 kişi Ukrayna’ya gideceğiz.Fakat dediğiniz gibi uçaklar gece iniş yapıyor ve bunun yanı sıra arkadaşımın ısrarı üzerine kışın gideceğiz yani ocak ayında.Kışın daha iyi eğlenceli yılbaşı dönemi kış olsa bile her yer daha canlı olur vesaire dedi.1. si kışın gitmemizin olumlu/olumsuz yanları nelerdir? 2. si ise gece taksiyle gitmek guvenlımıdır? hostellerin check-in saatleri için öğlen 12 yazıyor.Gece yarısı gidersek herhangi bir sıkıntıyla karşılaşır mıyız? Mail yoluyla ulaşıp yardımcı olursanız sevinirim.Çünkü ilk yurt dışı deneyimimiz olacağından kafamızda bir çok soru var.Teşekkürler

    • Faruk bey sorularınıza hızlıca yanıt vereyim.

      1- Kışın gitmenizi tavsiye etmem , gerçekten soğuk oluyor.
      2- Gece taksiyle gitmek güvenlidir. Biz hiç sıkıntı yaşamadık.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here