Marmara Ereğlisi

Marmara Ereğlisi Tekirdağ ilin bağlı güzel bir ilçedir. Marmara Ereğlisi Tekirdağ iline 38 km, İstanbul iline ise 90 km uzaklıkta yer almaktadır. Marmara Ereğlisi ilçesine İstanbul ve Tekirdağ’dan rahatlıkla ulaşılabilir. Marmara Ereğlisi 32 km uzunluğundaki sahil şeridi ile dikkat çekmektedir. Marmara Ereğlisi ilçesi muhteşem doğal bir tada sahip Barbaros Karpuzu ile dikkat çekmektedir. Marmara Ereğlisi ilçesinde yetişen ve sadece buraya özgü olan Barbaros Karpuzunun tadına mutlaka bakmalısınız. Marmara Ereğlisi ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Kına Taşı: Marmara Ereğlisi sahilinde eşine çok az rastlanan kayalıklar yer almaktadır. Bu kayalar dalgakıranların oluşturduğu değişik şekilde yapılardır. Açık hava müzesi görünümündeki bu yerde ördek kafası, köpek, kaplumbağa ve tekerlek şeklinde taşlar yer almaktadır. İlk görüldüğünde insan tarafından yapılmış izlenimi verse de bu taşlar tamamen doğal bir oluşum sonucu bu şekilleri almıştır. Marmara Ereğlisi’nde burayı görmenizi tavsiye ederim fakat ulaşımı biraz zor sağlanmaktadır.

Yeniçiftlik:  Marmara Ereğli’sinde yer almaktadır. Deniz kıyısında yer alan Yeniçiftlik denize girme imkanı sunmaktadır. Yeniçiftlik kalabalık olmasından dolayı daha sakin bir yer isterseniz Marmara Ereğlisi’nde yer alan deniz kıyılarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca ilçede yer alan Ağlayan Mağara ve ilçenin muhteşem manzarasına hâkim Âşıklar Tepesini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Marmara Ereğlisi Hangi Şehirde
Marmara Ereğlisi Haritası
Marmara Ereğlisi Nasıl Gidilir
Marmara Ereğlisi Nerede
Marmara Ereğlisi Plaj
Marmara Ereğlisi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here