gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Meksika Nerededir? – Meksika Kuzey Amerika’da yer alan tarih boyunca birçok eski uygarlığa ev sahipliği yapmış tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengin olan bir ülkedir. Meksika ülkesinin kuzeyinde Amerika, güneydoğusunda Guatemala ve Belize bulunmaktadır.

Meksika Nerededir?

Meksika ülkesinin batı ve güney kıyılarında Pasifik Okyanusu, güneybatısında ise Karayip denizi bulunmaktadır. 2 milyon kilometrekarelik alana sahip olan Meksika en kalabalık Latin Amerika ülkesidir. 6 bölgeden oluşan Meksika ülkesinin başkenti Mexico City şehridir. Meksika federal bir ülkedir. Ülkenin resmi dili İspanyolcadır. Ülkede İspanyolca dışında İngilizce de yaygın olarak konuşulmaktadır.

Meksika’da Gezilecek 10 Yer

Meksika nüfusunun büyük bir çoğunluğu Hıristiyanlık dininin Roma Katolik mezhebine mensuptur. Ayrıca ülkede Protestanlar da bulunmaktadır. Ülkenin para birimi Meksika pezosudur. Farklı yükseltilere sahip olan Meksika ülkesinde bölgelere göre iklim değişmektedir. Ülkeyi ziyaret etmek için her mevsim uygundur. Meksika Ülkesi ziyaretler için vize istemektedir. Meksika ülkesine Türkiye’den aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here