gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Mexico City Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Meksiko bir diğer adı ile Meksiko City Meksika’nın başkentidir.

Mexico City Nerede

Meksiko aynı zamanda Meksika’nın en büyük şehridir. Meksiko Texcoco Gölü’nün eski yatağında kuruludur. 2.250 metre rakıma sahip olan Meksiko dünyanın yüksek başkentlerinden birisidir. Adeta bir müze gibi kültürel anlamda dopdolu olan Meksiko kentinde gezilecek çok sayıda yer bulunmaktadır.

Göz at ; 

  1. Mexico City Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Meksika’da Gezilecek 10 Yer
  3. Meksika Nerede?
  4. Meksika Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Meksika Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Meksiko kentinde yer alan gezilecek yerler şunlardır: Meksiko’nun Merkez Bölgesi olan UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan tarihi meydan Zocalo Meydanı, Zacola Meydanı’nda yer alan barok mimarisi ile meşhur Metropolitan Katedrali, dikkat çekici mimariye sahip Başkanlık Sarayı, dünyanın en büyük antropoloji müzesi olan Ulusal Antropoliji Müzesi, Chapultepec Park, UNESCO Dünya mirasları listesinde yer alan Temple Mayor Müzesi, Meksika Güzel Sanatlar Müzesi, Notre Dame Bazilikası ve Garibaldi Meydanı.

Kenti ziyaret etmek için en uygun dönem nisan ve mayıs aylarıdır. Türkiye’den Meksiko şehrine direkt uçuş bulunmadığından dolayı kente aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here