Seferihisar

İzmir merkezine 47 km uzaklıkta bulunan Seferihisar; tarihi zenginliği, masmavi denizi ve yemyeşil tabiatı ile İzmir’in en ilgi çekici ilçelerdendir. Köklü bir tarihe geçmişe sahip Seferihisar; kültür, tarih ve doğa severlerin ilgi odağıdır. Seferihisar’da tatil yapacağınız ve gezeceğiniz çok sayıda yer bulunmaktadır. Seferihisar’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerler şunlardır:

Sığacık: Seferihisar’a bağlı ilçe merkezine 5 km uzaklıkta bulunan bir balıkçı köyüdür. Sığacık; sahilde bulunan limanı çevreleyen kalenin içine kuruludur. Dar sokakları ve özgün mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakan bu köyde çok sayıda tarihi yapı ve plajlar bulunmaktadır. Sığacık Kalesi tarihi ve mimari yapısı ile görülmeye değer yerlerdendir.

Seferihisar Sığacık
Seferihisar Sığacık
Sığacık
Sığacık

Teos Antik Kenti: Seferihisar’a 5 km uzaklıkta Sığacık köyünde bulunan bu antik kent tarihi yapısı ve yeşil tabiatı ile görülmesi gereken yerlerdendir. Deniz kenarında kurulan Teos Antik Kenti; 12 İon kentinin en önemli kentlerindendir. Ziyarete sürekli açık olan antik kent doğal ve tarihi yapısı ile oldukça dikkat çekici bir yerdir. Bu antik kentte Dionysos Tapınağı, agora, tiyatro, surlar ve liman kalıntıları bulunmaktadır. Tarihi bir gezi için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Teos Antik Kenti
Teos Antik Kenti

Kültür Müzesi: Seferihisar merkezde bulunan bu müze Seferihisar’ın kültürünü en güzel şekilde yansıtan bir müzedir. Seferihisar’ın kültürünü yaşamak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla kurulmuştur. Bu kültür müzesinde çok sayıda etnografık eseler bulunmaktadır. Seferihisar’a özgü kıyafetler, eşyalar gibi objeler sergilenmektedir.

Ulu Camii: Geç Osmanlı Dönemine ait olan bu tarihi camii günümüze kadar sağlam olarak ulaşan yapılardandır. Geniş avlusu, minaresi ve ahşap mihrabı ile oldukça dikkat çeken bir eserdir. Günümüze sağlam olarak ulaşan bu camii halen kullanılmaktadır.

Akum Plajı: Sığacık’ta bulunan Akum Plajı serin ve temiz denizi ile tatilcilerin en çok tercih ettiği yerlerdendir. Mavi bayrağa sahip bu plaj İzmir’in en güzel plajlarındandır. Yüzmek dışında bu plaj rüzgâr sörfü gibi birçok su sporu için uygundur. Plajda konaklamak için iki tane pansiyon bulunmaktadır. Seferihisar gezinizde serinlemek için bu plaja gidebilirsiniz.

Akkum Plajı Nerede Nasıl Gidilir
Akkum Plajı Nerede Nasıl Gidilir

Ekmeksiz Plajı: Teos’ta bulunan mavi ve yeşilin uyumu içinde mavi bayrağa sahip bu plaja Seferihisar’da kalkan dolmuşlar ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Denize dipten karışan tatlı su kaynaklarından dolayı serin sulara sahip olan bu plaj yoğun ilgi görmektedir. Bu bölgede bulunan çam ormanlarından dolayı piknik ve kamp yerleri oldukça fazladır. Tatilcilerin gözde yeri olan Ekmeksiz plajı serin suları ve yeşil tabiatı ile yaz aylarında keyifli bir tatil imkânı sunuyor.

Seferihisar Otelleri ve Seferihisar Otel Fiyatları hakkında bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Seferihisar Otelleri ve Seferihisar Otel Fiyatları

Ekmeksiz Plajı Nerede Nasıl Gidilir
Ekmeksiz Plajı Nerede Nasıl Gidilir
Seferihisar Hangi Şehirde
Seferihisar Hangi Şehirde
Seferihisar Haritası
Seferihisar Haritası
Seferihisar Merkez
Seferihisar Merkez
Seferihisar Nasıl Gidilir
Seferihisar Nasıl Gidilir
Seferihisar Nerede
Seferihisar Nerede
Seferihisar Plajları
Seferihisar Plajları
Seferihisar
Seferihisar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here