Şemsi Tebrizi Türbesi ve Camisi Nerede, Nasıl Gidilir

Şemsi Tebrizi Türbesi Ve Camisi Konya’nın Merkez ilçelerinden biri olan Karatay’da yer almaktadır. İlk olarak ne zaman inşa edildiği bilinmeyen Şemsi Tebrizi Türbesi Ve Camisi 1510 yılında Abdurrezzak oğlu Emir İshak Bey tarafından onarılmış ve genişletilmiştir.

Şemsi Tebrizi Türbesi; asıl adı Muhammed Bin Ali Bin Melikdad Tebrizi olan Mevlana’nın gönül dünyasında büyük değişikliklere sebep olan ve Mevlana için çok özel olan Şemsi Tebrizi’ye aittir. Mevlana Türbesini ziyaret edenlerin mutlaka uğradığı yer olan Şemsi Tebrizi Türbesi görülmesi gereken yerlerdendir.

Şemsi Tebrizi Türbesi Nerede

Şemsi Tebrizi Türbesi Ve Camisi Konya’nın Karatay ilçesinde Şems Caddesi ve Şerafettin Caddesi’nin kesiştiği alanda bulunmaktadır.

Şemsi Tebrizi  Nasıl Gidilir

Konya otogarından tramvaya binip Alaettin durağında inerek kısa bir yürüyüş sonucunda Şemsi Tebriz’i Türbesi ve Camisi’ne ulaşabilirsiniz. Ayrıca Konya tren garının yakınında yer alan eski stadyumun önünden Meram – Yeniyol minibüslerine binerek de ulaşabilirsiniz.

1 YORUM

  1. […] Bu cami ve türbe Konya’nın merkez ilçesi olan Karatay’daki Şems Caddesi ve Şerafettin Caddesi kesişiminde bulunmaktadır. Burası Alaaddin Tepesi’ne yakın bir konumdadır. Buraya Konya otogarından kalkan tramvay veya otobüslerle ulaşılabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. Şems-i Tebrizi Türbesi ve Camii Gezilecek Yerler […]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here