gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Ürdün Nerededir? – Resmi adı ile Ürdün Haşimi Krallığı Orta doğu’da yer alan bir Arap ülkesidir. Ürdün ülkesinin doğusunda ve güneyinde Suudi Arabistan, batısında İsrail ve Batı Şeria, kuzeyinde Suriye, kuzeydoğusunda Irak bulunmaktadır.

Ürdün Nerededir?

Ürdün ülkesinin Akabe Körfezi’ne ve Lut Gölü’ne kıyısı bulunmaktadır. Ürdün toprakları Filistin topraklarından Ürdün Nehri ile ayrılmaktadır. Ürdün Ülkesi mutlak monarşi ile yönetilmektedir. Ülke 12 idari eyaletten oluşmaktadır.

Göz at ;

  1. Amman Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Ürdün’de Gezilecek 10 Yer
  3. Ürdün’ün Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  4. Ürdün Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  5. Ürdün Nerede?

Ülkenin başkenti aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olan ve Yeditepe üzerinde kurulmuş olan Amman şehridir. Ülkenin resmi dili Arapçadır. Ülkede Arapça dışında İngilizce de konuşulmaktadır.

Ülkenin para birimi dinardır. Ürdün’ün resmi dini İslam’dır. Ürdün Ülkesi kuru çöl iklimine sahip olduğundan dolayı ülkede yazlar çok sıcak ve bunaltıcı geçmektedir. Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun dönem eylül, ekim, nisan ve mayıs aylarıdır.

Ürdün Ülkesi 90 günü aşmayan ziyaretlerde vize istememektedir. Türkiye’den Ürdün ülkesine aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here