gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Amman Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Amman Ürdün’ün başkentidir. 4 milyon nüfusa sahip olan Amman ülkenin en büyük ve en kalabalık şehridir.

Amman Nerede

Amman kenti Akdeniz’in doğusunda Lut Gölü’nün ise kuzeydoğusunda yer almaktadır. Tarihin ilk dönemlerinden beri yerleşim yeri olarak kullanılan Amman dünyanın en eski şehirlerinden biridir. Köklü bir tarihe sahip olan Amman’da çok sayıda tarihi yapı ve kalıntı bulunmaktadır.

Göz at ;

  1. Amman Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Ürdün’de Gezilecek 10 Yer
  3. Ürdün’ün Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  4. Ürdün Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  5. Ürdün Nerede?

Amman kentinde yer alan gezilecek yerler şunlardır: kentin en eski tarihi kalıntılarından biri olan geçmişi 2. Yüzyıla dayanan Roma Tiyatrosu, Amman Kalesi, kentin en ihtişamlı yapılarından biri olan ve kentin simgesi haline gelen Kral I. Abdullah Camii, 1951 yılında inşa edilen Alman Arkeoloji Müzesi, kentin en ilginç ve dikkat çekici müzelerinden biri olan Amman Kraliyet Otomobil Müzesi, Aman Çocuk Müzesi, Güzel Sanatlar Müzesi, Herkül Tapınağı Ve Prens Haşim Kuş Bahçesi.

Yüz ölçümü bakımından büyük olan Aman kentinde farklı iklim koşulları görülmektedir. Amman kenti yılın her dönemi ziyaret edilebilir. Amman’a Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here