Vize İçin Seyahat Sigortası Nedir ve Nasıl Yapılır?
Vize İçin Seyahat Sigortası Nedir ve Nasıl Yapılır?

Vize İçin Seyahat Sigortası Nedir ve Nasıl Yapılır? sorularına cevap bulmak amacıyla bu yazıyı kaleme aldık. Umarım bu yazı ışığında merak ettiğiniz tüm sorular cevap bulacaktır.

Her yıl çok sayıda Türk vatandaşı Yurt dışı gezisi yapmaktadır. Dünyanın birçok ülkesi bizden hala vize istiyor. Vize alırken gerekli evrakları hazırlamamız gerekir. Çoğu ülke vizesinde Sağlık seyahat sigortası isteniyor. Peki bu belge nedir, ne işe yarıyor nasıl alınıyor soruları akla gelmektedir. Bizde bu sorulara cevap bulmak amacıyla bu yazıyı kaleme aldık. Umarım beğenirsiniz.

1- Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Seyahat Sigortası;  yurt dışı seyahatlerinizde karşılaşılabilinecek hastalık, kaza, valiz kaybı gibi riskleri güvence altına alınan bir sigorta türüdür. Özellikle Schengen vizesisi için gerekli evraklar arasındadır.

2- Seyahat Sağlık Sigortası Nerde Alınır?

Seyahat Sağlık Sigortası; Acentalardan ve sigortacılardan alabilirsiniz. Bu sigortayı alırken sözleşme imzalıyorsunuz. Sözleşmeyi iyi okuyup ona göre göre imzalayın derim.

3- Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Alınır?

Seyahat Sağlık Sigortası; Acentalardan ve sigortacılardan alabilirsiniz. Buraya gidip süreyi ve fiyat tablosunu inceleyip kendinize en uygun kategoride sağlık sigortasını alabilirsiniz. Sigortayı yaparken Öncellikle iyi bir araştırma yapın. Güvenilir bir sigorta şirketi ile anlaşın. Daha sonra bu sigorta şirketin tüm iletişim bilgilerini yanınıza alın. Yurt dışında herhangi bir sıkıntı ile karşılaşırsanız hemen irtibatta geçin.

4- Seyahat Sağlık Sigortası kaç gün geçerlidir?

Seyahat Sigortası, tamamen yapacağınız anlaşma kapsamına göre değişmektedir. Bu sigorta en az bir haftalık en çok da 1 yıllık alınabilir. Tabi ücretlerde buna göre değişiklik göstermektedir.

5- Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri Ne kadar?

Seyahat Sağlık Sigorta Ücreti alacağınız süreye göre değişmektedir. En güncel bilgilerini sigorta şirketleri veya acentelerden öğrenebilirsiniz. Şimdi 2018 yıllına ait güncel fiyat tablosunu size sunmak istiyorum. Şöyle ki;

  1. 1 haftalık poliçeler 10-15 Euro
  2. 1 aylık poliçeler 20-40 Euro
  3. 1 Yıllık poliçeler 60-80 Euro

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here