gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Yıldırım Hakkında

Yıldırım ilçesi Bursa’nın merkezinde 18/06/1987 gün ve 3391 sayılı yasayla kurulan bir ilçedir. Konumu itibariyle Uludağ’ın  eteklerinde kurulmuştur. Doğusunda Kestel ve Gürsu ilçeleri, kuzeyinde ve batısında Osmangazi ilçesi vardır. Yıldırım ilçesinin adı, Osmanlı İmparatorluğu dördüncü padişahı Yıldırım Beyazid’den gelmektedir.

Yıldırım Nerededir?

Yıldırım, Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara bölgesinde bulunan Bursa iline bağlıdır. Yıldırım  ilçesinin nüfusu  653.004 kişiden oluşmaktadır.

Yıldırım Hangi Bölgededir?

Yıldırım ilçesi, Bursa’nın ilçelerinden kuzeyinde, batısında ve güneyinde Osmangazi, kuzeydoğusunda Gürsu ve doğusunda da Kestel ilçeleriyle komşudur. Bursa’nın merkez ilçelerinde olan Yıldırım’ın il merkezine uzaklığı ise yaklaşık olarak 5 km’dir.

Yıldırım Hangi Şehirdedir?

Osmanlı Devleti zamanında başkent olarak kullanılan Yıldırım ilçesinde Osmanlı Döneminden kalma çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. Ayrıca kış turizmin gözdesi olan Uludağ’a teleferik seferleri Yıldırım ilçesinden yapılmaktadır. Tarihi güzelliklere sahip Yıldırım ilçesinde gezilmesi gereken çok sayıda yer bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here