Amerika’nın Utah eyaletinde bulunan bu küvet yaklaşık 100 yıllık bir tarihi bulunuyor. Küvet keyfi yaşamak için yerli ve yabancı binlerce turist buraya akın etmektedir. Nasıl akın etmesin ki düşünsenize gün batımını izlerken 40 derece sıcaklığında banyo keyfi yapıyorsunuz. Birde müzik eşliğinde ve harika bir manzara karşısında rüya gibi geliyor değil mi?

1880 yıllında burayı keşfeden Thomas Cooper ve karısı buraya bir tesis kurdu. 75 derece sıcaklıkta bölgeye kaynak su geliyor. bu kaynak suyu uygun sıcaklığa getirip banyo keyfi yapmaları sağlanıyor.  Belli bir süre tesisi kullanan çift 1916 yıllında Charles Wilkes’e devretmişlerdir. Charles Wilkes tesise dans pisti de ekleyince burası daha bir eğlenceli ve dikkat çekici olmuştur. zamanla ziyaretçi sayısı artmıştır.

Bu tesis günümüzde Mistik Mike ismindeki sanatçı Mike Ginsburg’a ait. Sanatçı burayı aldığında birçok eksiğini giderip yeni bir şekle soktu. Antika banyo küvetleri ve 15 odasıyla günümüzde hizmet vermeye devam etmektedir. Sizinde yolunuz düşerse mutlaka uğrayın…

Göz at ;

  1. Amerika’da Gezilecek 25 Yer
  2. Amerika Birleşik Devletleri Gezilecek Yerler
  3. Amerika’da Garip ve Ürpertici Seks Tarikatları
  4. Amerika Birleşik Devletleri Nerede?
  5. Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. Washington Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  7. ABD Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  8. 100 yıllık küvet içinde çöl manzarası keyfi / Amerika

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz