PAYLAŞ
Amerika Birleşik Devletleri Nerede
Amerika Birleşik Devletleri Nerede

Amerika Birleşik Devletleri Nerede? – Amerika kıtasında yer alan Amerika Birleşik Devletlerinin doğusunda Atlas Okyanusu, batısında Büyük Okyanus bulunmaktadır. Dünyanın en büyük ülkelerinden biri olan Amerika Birleşik Devletleri 9,8 milyon kilometrekarelik bir alana sahiptir.

Çok sayıda kültürü içinde barındıran Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en çok göç alan ülkesidir. Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Amerika Birleşik Devletleri 50 eyaletten ve bir federal bölgeden oluşan bir federal anayasal cumhuriyetidir. Amerika’nın federal bölgesi Washington`dur. Amerika Birleşik Devletleri federal bir ülke olmasından dolayı resmi bir dili yoktur. Fakat ülkede en çok kullanılan dil İngilizcedir. Amerikan İngilizcesinden sonra en çok kullanılan ikinci dil Meksika ve Küba’dan gelen göçmenlerden dolayı İspanyolcadır.

Ülkede en yaygın din Hıristiyanlıktır. Ayrıca ülkede Musevilik, Budizm, İslam, Hinduizm ve Paganlık gibi dinler de yaygındır. Çin ve Hindistan’dan sonra en kalabalık ülke olan Amerika çok sayıda göç almaktadır. Dünyanın en büyük ve en modern ulaşım ağına sahip olan Amerika önemli bir turizm potansiyeline sahiptir. Ülkenin en önemli turizm merkezleri New York, Los Angeles, Miami ve Havai Adaları’dır. Özgürlükler ülkesi olarak bilinen Amerika’da bulunan Amerikan Üniversitesi Eğitim almak için en çok tercih edilen okullardandır. Amerika ülkesine Türkiye’den direk ve aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here