Amerika Birleşik Devletleri Nerede
Amerika Birleşik Devletleri Nerede

Amerika Birleşik Devletleri Nerede? – Amerika kıtasında (Kuzey Amerika) yer alan Amerika Birleşik Devletlerinin doğusunda Atlas Okyanusu, batısında Büyük Okyanus bulunmaktadır. Dünyanın en büyük ülkelerinden biri olan Amerika Birleşik Devletleri 9,8 milyon kilometrekarelik bir alana sahiptir.

Amerika Birleşik Devletleri Nerededir?

Çok sayıda kültürü içinde barındıran Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en çok göç alan ülkelerinden biridir. Dünyanın en kalabalık ülkelerinden birisi olan Amerika Birleşik Devletleri 50 eyaletten ve bir federal bölgeden oluşan bir federal anayasal cumhuriyetidir.

Göz at ;

  1. Amerika’da Gezilecek 25 Yer
  2. Amerika Birleşik Devletleri Gezilecek Yerler
  3. Amerika’da Garip ve Ürpertici Seks Tarikatları
  4. Amerika Birleşik Devletleri Nerede?
  5. Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. Washington Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  7. ABD Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  8. 100 yıllık küvet içinde çöl manzarası keyfi / Amerika

Amerika’nın federal bölgesi Washington’dur. Amerika Birleşik Devletleri federal bir ülke olmasından dolayı resmi bir dili yoktur. Fakat ülkede en çok kullanılan dil İngilizcedir. Amerikan İngilizcesinden sonra en çok kullanılan ikinci dil Meksika ve Küba’dan gelen göçmenlerden dolayı İspanyolcadır.

Ülkede en yaygın din Hristiyanlıktır. Ayrıca ülkede Musevilik, Budizm, İslam, Hinduizm ve Paganlık gibi dinler de yaygındır. Çin ve Hindistan’dan sonra en kalabalık ülke olan Amerika çok sayıda göç almaktadır. Dünyanın en büyük ve en modern ulaşım ağına sahip olan Amerika önemli bir turizm potansiyeline sahiptir.

Ülkenin en önemli turizm merkezleri New York, Los Angeles, Miami ve Havai Adaları’dır. Özgürlükler ülkesi olarak bilinen Amerika’da bulunan Amerikan Üniversitesi Eğitim almak için en çok tercih edilen okullardandır. Amerika ülkesine Türkiye’den direk ve aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz