Ahmet Kaya Mezarı
Ahmet Kaya Mezarı

Türk Halk Müziği ve Özgün Müzik sanatçısı şarkıcı ve besteci Ahmet Kaya Hakkında kısa bir bilgi verip daha sonra Ahmet Kaya Mezarı Nerede, Nasıl Gidilir ve Hangi Şehirde bulunur? sorularına cevap arayacağız.

Ahmet Kaya Kimdir?

Ahmet Kaya, 28 Ekim 1957 tarihinde Malatya’da bir ailenin beşinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Anne tarafından Türk, baba tarafından Kürt kökenli bir aile çocuğudur. Genç yaşta müzikle tanıştı. 1980 ve 1990 yıllarında albümler ve verdiği konserlerle popüler biri haline gelmiştir. Daha sonra siyasi nedenlerden dolayı hapis cezası yattı. Daha sonra 12 Eylül Darbesi ve sonrasında oluşan siyasi atmosfer nedeniyle hayatı tamamen değişti. Daha sonra Paris’e yolculuk eder. 16 Kasım 2000 tarihinde Fransa’nın başkenti Paris’te vefat eder. 1 yayınlanmamış 18 albümü ve 200’e yakın şarkısı bulunur. Tüm Türkiye tarafından sevilip sayılan bir ses sanatçısıdır. 2013 yıllında Çankaya Köşkünde Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü, Müzik alanında Ahmet Kaya’ya verildi.

Ahmet Kaya Mezarı Nerede, Nasıl Gidilir?

Ahmet Kaya Mezarı, Fransa’nın başkenti Paris’in merkezindeki en büyük mezarlık olan Père Lachaise Mezarlığı’nda bulunur. Buraya 2 ve 3 numaralı metro hattı ile  ulaşım sağlayabilirsiniz. Ahmet Kaya’nın mezarı 71 nolu bölgede bulunur. Mezarın mermeri beyazdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here