Aziz Anne Kilisesi
Aziz Anne Kilisesi

Aziz Anne Kilisesi Nerede, Nasıl Gidilir?– Litvanya’nın başkenti ve yaklaşık 555 bin nüfusuyla ülkenin en büyük şehri Vilnius’da yer alan Aziz Anne Kilisesi, 1500’lü yıllarda inşa edilen önemli bir kilisesidir.

Yaklaşık 500 yıldır ayakta duran Aziz Anne Kilisesi, yapısal açıdan hiçbir değişikliğe uğramadan günümüze sağlam bir şekilde ulaşılmıştır. Geç Gotik dönemin şaheserleri arasında yer alan bu yapı, yıl boyunca çok sayıda kişi tarafında ziyaret edilmektedir.

Bu yapı, aynı zamanda bulunduğu konum nedeniyle harika bir manzaraya sahiptir. Ayrıca 1987 yıllında kilisenin yan tarafında bulunan meydanda Sovyet rejimine karşı ayaklanan Litvanya Özgürlük Birliği’nin gösterilerine sahne olmuştur. Buraya yolunuz düşerse mutlaka ziyaret edin derim.

Aziz Anne Kilisesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Aziz Anne Kilisesi, Litvanya’nın başkenti ve yaklaşık 555 bin nüfusuyla ülkenin en büyük şehri Vilnius’da bulunur. Buraya başkentten toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aziz Anne Kilisesi Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Aziz Anne Kilisesi yaz sezonunda 11.00–18.00, kış sezonunda ise 17.00–19.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Giriş ücreti ise 10 LT’dir.

GÖZ AT ;

 1. Vilnius Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Litvanya’da Gezilecek 10 Yer
 3. Litvanya Nerede?
 4. Litvanya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Litvanya’da Yol Çukuru İsyanından İlginç Görüntüler
 6. Litvanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 7. Litvanya Şafak Kapısı
 8. Vilnius Katedral Meydanı
 9. Aziz Anne Kilisesi
 10. Trakai Adası Kalesi
 11. Aziz Peter ve Paul Kilisesi
 12. Paneriai Anıtı
 13. Ninth Fort – Kaunas
 14. Kaunas Katedral Bazilikası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz