gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Bamako Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir?  – Bamako Mali ülkesinin başkenti ve en büyük şehridir. Bamako ülkenin güney ucunda Nijer Nehri üzerinde yer almaktadır.

Bamako Nerede

Bamako Afrika’da yer alan yedinci büyük şehir olma özelliğine sahiptir. Batı Afrika’nın en büyük şehirlerinden birisi olan Bamako kentinde gezilip görülecek birçok yer bulunmaktadır. Kentte yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Göz at ;

  1. Bamako Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Mali’de Gezilecek 10 Yer
  3. Mali Nerede?
  4. Mali’nin başkenti, şehirleri ve bölgeleri
  5. Mali Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Şehir merkezinde yer alan kentin en büyük camisi Bamako Büyük Cami, 1998 yılında cinsiyet ayrımcılığına dikkat çekmek için kurulan Muso Kunda Müzesi, Bamako Hayvanat Bahçesi, Bamako Botanik Bahçesi, Mali Ulusal Müzesi, Bamako Milli Parkı, Nijer Nehrinin güney kıyısında yer alan kenti geniş banliyölere bağlayan Kral Fahd Köprüsü, bir Katolik kilisesi olan Kutsal Kalp Katedrali ve kentin en etkileyici doğal güzelliklerinden birisi olan G Noktası Tepesi.

Sıcak ve kurak bir iklime sahip olan Bamako kentini ziyaret etmek için en ideal dönem Aralık ve Mart ayları arasıdır. Bamako’ya Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here