Barsana Manastırı
Barsana Manastırı

Barsana Manastırı Nerede, Nasıl Gidilir?– Romanya’nın Maramureș bölgesindeki Bârsana şehrinde yer alan Barsana Manastırı, 57m yüksekliğinde olup ülkenin hatta bölgenin en uzun ahşap kilisesi olarak bilinmektedir.

Bu manastır, bir tepenin üzerinde, ana yola yakın bir yerde bulunur. Burada birçok ahşap kilise bulunur. Manastırın bulunduğu konum harika bir doğal güzelliğe sahiptir. Burada adeta tarihi ve doğa bütünleşmiş durumdadır. Buraya gelip hem doğal güzellikleri görüp hem de tarihi yapıları ziyaret edebilirsiniz. Harika fotoğraf karelerini yakalayabilirsiniz.

Bana göre ölmeden önce mutlaka ziyaret edilmesi gereken bölgelerden biridir. Evet bahsettiğim bölge Maramureș bölgesidir. Bu bölgede çok sayıda ahşap kilise bulunur. Bu kiliseler muazzam bahçeler içinde inşa edilmiştir. Burayı pek çok kişi bilmese de Unesco tarafından dünya listesinde bulunur.

Barsana Manastırı Nerede, Nasıl Gidilir?

Barsana Manastırı, Romanya’nın Maramureș bölgesindeki Bârsana şehrinde bulunur. Kuzey Romanya ve Batı Ukrayna arasında kalmaktadır. Buraya ulaşım sağlamak Bükreş veya Ukrayna şehirleri üzerinde aktarma yaparak kara yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Budapeşte, Lviv veya Kişinev üzerinden buraya aktarma yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Göz At;

 1. Bükreş Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Bükreş Gezilecek Yerler
 3. Bükreş Gece Hayatı
 4. Romanya’da Gezilecek 15 Yer
 5. Romanya’nın Kaybolan kenti Geamana
 6. Romanya Nerede?
 7. Romanya’nın başkenti, şehirleri ve bölgeleri
 8. Romanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 9. Viscri Müstahkem Kilisesi
 10. Barsana Manastırı
 11. Ateneum, Bükreş
 12. Bükreş Parlamento Sarayı
 13. Stavropoleos Manastırı
 14. Büyük Meydan – Sibiu
 15. Sucevița Manastırı
 16. Bucovina’nın Boyalı Kiliseleri
 17. Alba Iulia Carolina Kalesi
 18. Peleş Kalesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz