Başçiftlik

Başçiftlik ilçesi Tokat ilimize bağlı bir ilçedir. İlçe şehir merkezine yaklaşık 82 km uzaklıktadır. Buraya gitmek için şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla ulaşılabilir.

Tokat’ın İlçeleri

İlçemizin Kuzeyinde Ordu iline bağlı Aybastı ilçesi, doğusunda Reşadiye ilçesi, güneyinde Niksar ilçesiyle çevrilmiştir. İlçemiz yaklaşık 550 yıl kurulduğu tahmin edilmektedir. Bir rivayete göre Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon Rum İmparatorluğuna sefer düzenlediği sırada bu ilçeyi kurmuştur. İlçe 1997 yıllında ilçe statüsüne kavuşmuştur. ilçe toprakları çok verimli ve berketlidir. Burada hayvancılık ve tarım yapılmaktadır. ayrıca ilçemizde dokumacılık gelişmiştir. Her evde ve her köyde halı  ve kilim dokumacılığı yapılmaktadır. buraya yolunuz düşerse mutlaka buraya gelip bu halılardan hediye almalısınız.

Başçiftlik Hangi Şehirde

Başçiftlik gezi rehberi

İlçemizde tarihi yapılardan çok doğal güzellikler bulunur. Bunların başında ise Yaylacılık gelir.  Bu yaylardan da Düden yaylası ve Karaçam Yaylası önemli bir yere sahip olmaktadır. Özellikle belediye tarafında her yıl bu yaylalarda şenlikler düzenler burada temiz hava alıp doyasıya eğlenebiliyorsunuz. Bunun dışında ilçemizde bulunan büyük çal tepesi, Çartıl, Sivrilce ve Karaçam ormanları gezilip görülmesi gereken harika yerlerdir.

Başçiftlik Yaylaları
Başçiftlik
Başçiftlik nerede

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz