Bielefeld Hakkında Bilgi
Bielefeld Hakkında Bilgi

Bielefeld, Almanya‘nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin doğusunda bulunan bir şehirdir. Bielefeld kentinde 300.000’den fazla kişi yaşamaktadır. Almanya’nın en büyük 20 şehri arasında yer almaktadır. Kuzey Ren-Vestfalya’da sadece yedi şehirden daha büyüktür: Köln, Düsseldorf, Essen, Dortmund, Bochum, Duisburg ve Vuppertal.

Bielefeld Hakkında Bilgi
Bielefeld Hakkında Bilgi

Bielefeld’deki Sparrenburg, Ravensberg Kontu’nun ikametgahıydı. 30 yıl savaşında Hollanda, İspanyol, İsveç ve Fransızlar tarafından birbiri ardına işgal edildi. Arka planda Bielefeld Şehir Merkezi manzarası var.
Bielefeld Orta Çağdan beri var. İlk olarak 1214 yılında şehir olarak anılmıştır. Şehir, Ravensberger’in soylu ailesi tarafından büyük bir ticaret şehri haline getirildi. Sparrenburg’u Bielefeld’deki ikametgahı olarak inşa ettiler. 30 yıl savaşında birçok ülke Bielefeld’i işgal etmek istedi, çünkü bu çok önemliydi. 17. yüzyıldan itibaren Keten kumaşların üretimi için önemli hale geldi.

1867 yılında din bilgini Friedrich von Bodelviingh, Bielefeld’de Beytel’i kurdu. “Beytel vakıfları” bugün hala vardır. 18.000 kişi yaşlı, hasta ve engelli insanlarla ilgilenen vakıflar için çalışmaktadır. Bethel, Bielefeld’deki en büyük işveren ve Avrupa’nın en büyük sosyal kurumudur.

Bielefeld’de 1969 yılından bu yana bir üniversite ve bazı önemli okullar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here