Bochum Hakkında Bilgi
Bochum Hakkında Bilgi

Bochum bir Almanya şehridir. Kuzey Ren-Vestfalya’da yer alan bir şehirdir. Yaklaşık 360.000 nüfusa sahiptir ve bu nedenle Almanya’nın en büyük 20 kentinden biridir. Essen ve Dortmund arasındaki Ruhr bölgesinde yer almaktadır.

Bochum’da Alman Madencilik Müzesi bulunmaktadır. Bunu, sağ taraftaki kuleden uzaktan görebilirsiniz. Kule aslında eskiden yerden Kömür çıkarmak için kullanılıyordu. O zamanlar Bochum’da değil, Dortmund’da bulunuyordu.
Şehrin adı bir kitaptan değil, bir kitaptan geliyor. Bochum’un güneyinde bugün hala bazı ormanlar görülebilir. Orada Ruhr Nehri de akar, Ruhr bölgesinin adını taşıyan nehir.

Bochum Hakkında Bilgi
Bochum Hakkında Bilgi

Bölgedeki birçok şehir gibi, Bochum da Orta Çağ’da çok küçüktü. İnsanların çoğu tarımla yaşıyordu. Ama o zaman bile toprakta bir miktar Kömür bulundu. Sadece 19. yüzyılda daha fazla Kömür çıkarıldı, bu yüzden birçok insan Madencilikte çalışmak için oraya akın etti.

Bugün Bochum’da çok sayıda müzik ve tiyatro var. Ruhr Üniversitesi Almanya’nın en büyük üniversitelerinden biridir. Bochum Planetaryumu da bilinmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz